پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 83946

دومین سالگرد شهید فرامرز رضازاده از شهدای مدافع حرم استان خوزستان با حضور اقشار مختلف مردم در باغملک برگزار می‌شود.

 

به گزارش باغملک نیوز به مناسبت دومین سالگرد شهادت رزمنده دلیر شهید فرامرز رضازاده از شهدای مدافع حرم خوزستان آیین بزرگداشتی در باغملک و دیار سردار شهید صحنعلی تاراس برگزار می‌شود.

 

این آئین روز جمعه یکم دی ماه سال ۱۳۹۶ از ساعت ۱۳:۳۰ آغاز می‌شود و تا ساعت ۱۶ ادامه دارد و اقشار مختلف مردم به همراه خانواده شهدا به این دلیرمرد خوزستانی ادای احترام می‌کنند.

 

آئین بزرگداشت نخستین سالگرد شهید فرامرز رضازاده در منطقه منجنیق سفلی شهرستان باغملک انجام می‌شود و مردم خوزستان یاد این شهید مدافع حرم را گرامی می‌دارند.

جمعی از خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم استان خوزستان نیز در آیین بزرگداشت دومین سالگرد شهادت رزمنده دلیر شهید فرامرز رضازاده از شهدای مدافع حرم باغملک حضور می‌یابند.

شهید فرامرز رضازاده به عنوان نخستین فرزند از خانواده شش نفره رضازاده در شهر باغملک خوزستان دیده به جهان گشود که یکی از رزمندگان این شهرستان نیز محسوب می‌شود.

این فرزند دلیر خوزستان که برای دفاع از حرم حضرت زینب کبری (س) و حضرت رقیه خاتون (س) عازم سوریه شده بود و در روز یکشنبه ۲۹ آذر ماه سال ۱۳۹۴ همزمان با هشتم ربیع‌الاول سال ۱۴۳۷ هجری قمری سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) در استان حلب سوریه به شهادت رسید.

 در این روز یکی از دوستان قدیمی شهید رضازاده، به نام شهید محمدرضا علیخانی به شدت مجروح شد و چند روز بعد یعنی در روز چهارشنبه دوم دی ماه سال ۱۳۹۴ مقارن با ۱۱ ربیع الاول سال ۱۴۳۷ هجری قمری در شهر خان طومان استان حلب سوریه شربت شهادت نوشید.

پیکر مطهر این شهید مدافع حرم در روز جمعه ۴ دی ماه ۱۳۹۴ از طریق فرودگاه بین‌المللی اهواز و با استقبال بی‌نظیر مردم و مسئولان به خوزستان منتقل شد.

مردم خوزستان با حضور در شهر باغملک و استقبال بی‌نظیر، پیکر مطهر شهید فرامرز رضازاده را در صبح روز شنبه ۵ دی ماه ۱۳۹۴ بر دوش خود تشییع کردند.

پس از آئین تشییع پیکر مطهر این شهید مدافع حرم خوزستانی در گلزار شهدای منطقه منجنق سفلی باغملک آرام گرفت.

از شهید فرامرز رضازاده سه فرزند پسر به نام‌های مجتبی، مصطفی و محسن و یک دختر به یادگار مانده است.

لینک کوتاه مطلب :

معرفی شهرستان