پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 83784

در نشست بصیرتی سران طوایف مطرح شد:

دادستان باغملک با بیان اینکه هدف اصلاح این فرهنگ غلط است که باید از جامعه زدوده شود تصریح کرد: شما بعنوان بزرگان طوایف آگاه سازی کنید، هدف برخورد نبود ولی برخورد قانونی می کنیم و مجازات سنگین دارند

به گزارش باغملک نیوز به مناسبت هفته بسیج نشست روشنگری با موضوع تیراندازی در مراسمات با حضور سران قبایل و طوایف و اعضای شورای تامین شهرستان در نمازخانه سپاه برگزار شد .

در این نشست ریش سفیدان و بزرگان طوایف متعهد شدند با توجه به حوادث پیش آمده در خصوص تیراندازی در مراسمات شادی و عزا و اینکه این عادت غلط از رسومات محلی نبوده  ونیست نسبت به راهنمایی خویشاوندان و طایفه مبنی بر عدم تیراندازی در مراسمات اقدام نمایند و در صورتی که رعایت نشود از مقامات قضایی و انتظامی تقاضای توقیف سلاح نمایند  از مراجع صدور مجوز اعم از ارتش و سپاه تقاضای باطل نمودن مجوز سلاح در اسرع وقت اقدام نمایند.

 

در این همایش حجت الاسلام والمسلمین هاشمی نژاد امام جمعه باغملک بر برچیده شده فرهنگ غلط تیراندازی در مراسمات با نفوذ ریش سفیدان تاکید کرد.

در ادامه سید مجید صالحی فرماندار باغملک بیان کرد: شما بعنوان افراد تاثیرگذار و کسانی که حرف تان را می پذیرند می توانید جلوی داغی که در اثر تیراندازی ایجاد می شود را بگیرید .

وی افزود:  انتظار داریم که بزرگان طوایف کمک کنند با نفوذی که در طایفه دارند با فرهنگ سازی و آگاه سازی مشکلاتی که از این طریق در جامعه وجود دارد و علیرغم رسومات خوب این رسم غلطی از بین رود حوادثی که  با بی مبالتی برخی ها در اثر تیراندازی بوجود می آید ریشه کن شود.

وی همچنین به هزینه های سنگین مراسمات اشاره و عنوان کرد:گاها در مراسمات عزا خانواده های داغدار هزینه هایی سنگینی که را متحمل می شود و آنها با مشکل روبرو می کند در برخی شهرستان ها هزینه های گزاف مراسمات با راه حل هایی برطرف شد و به لحاظ مالی به خانواده داغدار فشار نمی آید و صرفه جویی می شود.

کیانپور دادستان باغملک در این نشست در خصوص تیراندازی در مراسمات گفت : در زمان قدیم که رسانه های صوتی و تصویری نبود برای اطلاع دادن و با خبر کردن دیگران از تیراندازی استفاده می شد .

 

وی با بیان اینکه هدف اصلاح این فرهنگ غلط است که باید از جامعه زدوده شود تصریح کرد: شما بعنوان بزرگان طوایف آگاه سازی کنید، هدف برخورد نبود ولی برخورد قانونی می کنیم و مجازات سنگین دارند هر کدام از شما یک مامور انتظامی ست با این فرهنگ غلط را برخورد کنید زیرا از طریق صدمات جبران ناپذیری بر پیکر جامعه وارد می شود.

 

سرهنگ دالوند فرمانده انتظامی باغملک بیان داشت :از سلاح در چهار مقوله شکار ، خودکشی ،دگر کشی و ایجاد رعب و وحشت استفاده می شود که هر چهار مقوله جرم است و مجازات بزرگی برای آن در نظر گرفتند .

وی  با بیان اینکه هدف ما اصلاح جامعه است گفت : از جمله آثار سو تیراندازی در جامعه فراری شدن سرمایه گذاران ، برهم زدن آرامش جامعه، سو استفاده افراد فرصت طلب در بحث قاچاق است که با بزرگان طوایف می توانند با اثرگذاری خود این فرهنگ را اصلاح کنند همچنین با سلاح های مجوز دار قدرتنمایی نکنند و از واگذاری سلاح خود به افراد غیر خودداری کنند.

لینک کوتاه مطلب :
  1. بنده خدا

    آقایان فرماندهان سپاه و نیروی انتظامی این سلاح هایی که مورد استفاده قرار می گیرند اکثرا مجوز هم ندارند قربون اون اطلاع دقیقتون!

معرفی شهرستان