پایگاه اطلاع رسانی باغملک

کد خبر : 83912

دادستان باغملک تشریح کرد:

ظهر امروز نشست صلح و سازش میان دو طایفه محمدی و محمد موسایی با حضور بزرگان دو طایفه در قرارگاه حضرت ابوالفضل(ع) سپاه در اهواز برگزار شد.

به گزارش باغملک نیوز ظهر امروز نشست صلح و سازش میان دو طایفه محمدی و محمد موسایی با حضور بزرگان دو طایفه در قرارگاه حضرت ابوالفضل(ع) سپاه در اهواز  برگزار شد.

بزرگان دو طایفه در این نشست ضمن توافق و تفاهم، صلح‌نامه ۱۵ ماده‌ای امضا کردند و به گفت‌وگوی صمیمی با یکدیگر پرداختند.
دادستان باغملک

دادستان عمومی و انقلاب باغملک در گفتگو با خبرنگار باغملک نیوز در این خصوص عنوان کرد :شورای تامین استان، قرارگاه حضرت ابوالفضل(ع)، مسئولین قضایی، انتظامی و سیاسی ، همه و همه دست در دست هم دادند و با همراهی دو طایفه قضیه ختم به خیر شد و صلح نامه ای را امضا کردند که شنبه به امضای تک تک طرفین دعوا قرار می رسد و وضعیت اختلافاتی که دارند در دستگاه قضایی به سرانجامی می رسد.

 

وی افزود :نشست امروز در قرارگاه امنیتی حضرت اباالفضل با حضور سردار هاتف جانشین مسئول اطلاعات استان ، فرمانداران رامهرمز و باغملک ، دادستان های رامهرمز و باغملک ، معاون استاندار ، برخی مدیرکل های امنیتی استانداری خوزستان ، فرمانده سپاه ناحیه رامهرمز و تعدادی از بزرگان دو طایفه برگزار شد.

 

کیانپور بیان داشت: در این نشست صلح نامه ای که مدت ها روی آن کار شد و کار قضایی با ما بود و به دست قرارگاه امنیتی حضرت اباالفضل (ع) تنظیم و توسط بزرگان طوایف امضا شد.

 

دادستان باغملک تصریح کرد: افراد این طوایف به این نتیجه رسیدند راهی که انتخاب کردند شیطانی ست و اگر ادامه دهند به کفر منتهی می شود و بنابراین پی بردند اگر ادامه دهند تنها کسی که ضرر می کند دو طائفه ست و به این نتیجه رسیدند خونریزی و برادرکشی را کنار بگذارند و وقتی یک نفر از یک طایفه کشته می شد دو طایفه تحت تاثیر قرار می گرفت در این نزاع هم دستگاه های امنیتی ، انتظامی و قضایی تاوان سنگینی دادند و هم خود مردم که آوارگی آنها بیداد می کند و چقدر تبعات منفی داشت که با راهنمایی های که انجام شد و تفکر خودشان به این رسیدند ره به بیراهه می برند.

 

وی در پایان بیان کرد: در این نزاع که ۱۷ نفر در آن کشته شد بعد از دو سال و ۴ ماه به صلح رسیدند و کلیه قضایا وضعیت شان مشخص شد و بحث قاتلین تعیین تکلیف و احکامی صادر شد .

 

 

 

 

 

لینک کوتاه مطلب :
  1. بنده خدا

    آقای کیانپور جوان کاردان ،باسواد وباتجربه ای عالی است و درک حقوقی و عرفی کاملی از منطقه دارند ولی ای کاش در راستای اهداف یک قشر خاص حرکت نمی کرد و یا به عبارتی کاش اسیر امیال آنهانمی شد!!!

  2. بهادر داورپناه

    باسلام از دادستان محترم شهرستان باغملک جناب قاضی محترم کیانپوربخاطر امنیت پایدار وصلح وسازش بین طایفه های محمدی ومحمد موسایی تقدیر و تشکر فراوان بعمل می آید ب داورپناه

معرفی شهرستان