استخرهای عمومی به دلیل کمبود ناجیان غریق مجبور به تعطیلی شدند

رئیس فدراسیون نجات غریق فلاندری RedFed Karel Logge به روزنامه گفت: «سال گذشته 945 ناجی غریق جدید را آموزش دادیم. با این وجود، کمبود ناجیان غریق روز به روز شدیدتر می شود. در حال حاضر، کمبود ساختاری حداقل 50 ناجی غریق آموزش دیده وجود دارد. این کمبود در سال‌های اخیر با کووید به طور سیستماتیک بدتر شده است.

آقای لاگ دلایل متعددی را برای این موضوع ذکر می کند. اول از همه، بسیاری از ناجیان غریق آموزش دیده در طول قرنطینه های مختلف زمانی که استخرها بسته شده بودند، ترجیح دادند در مشاغل دیگری کار کنند. علاوه بر این، از زمان بازگشایی استخرهای عمومی، ناجیان غریق نیز مجبور شده‌اند بیشتر با آزار کلامی و حملات فیزیکی برخورد کنند.

مسئله دیگر این است که 45 درصد از کسانی که برای نجات غریق آموزش می بینند، در آزمون تکنیک شنا موفق نمی شوند تا بتوانند نجات غریق ارشد شوند.

استخرهای شنای عمومی در Overijse، Huizingen، Diest (همه برابانت فلاندری)، Westerlo (استان آنتورپ) و Zottegem (فلاندرز شرقی) در ماه های اخیر به دلیل کمبود ناجی غریق مجبور به تعطیلی جزئی یا کامل شده اند.

RedFed و شرکت مدیریت استخرهای شنا Lago پیشنهاد می‌کنند که سیستم انعطاف‌پذیری را برای پوشش استخرها گسترش دهند تا به عنوان مثال، معلمان مدارس واجد شرایط مناسب بتوانند به عنوان نجات غریق در استخرها در طول تعطیلات مدرسه کار کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *