زلنسکی می‌گوید روسیه نمی‌تواند اشتباهات سیاسی خود را بپذیرد: «آنها حالت‌های بدی اتخاذ کردند و منابع عظیمی را خرج کردند».

آقای زلنسکی یکشنبه شب در ویدئوی روزانه خود گفت: “آنها می ترسند اعتراف کنند که برای دهه ها حالت بدی اتخاذ کرده اند و منابع عظیمی را برای حمایت از صفرهایی که می خواستند آنها را به قهرمانان آینده دوستی روسیه و اوکراین تبدیل کنند، خرج کرده اند.”

رئیس جمهور اوکراین ادامه داد: تلاش مسکو برای اسکان مردم خود در اوکراین نتیجه نداد، زیرا این افراد “فقط جیب های خود را با پول روسیه پر کردند”.

و برای سرپوش گذاشتن بر این اشتباهات، به گفته آقای زلنسکی، اشتباهات جدیدی مرتکب شد، روسیه خود را از ابزارهای سیاسی محروم کرد و به استدلال اوکراینی این جنگ را آغاز کرد.

او همچنان از اینکه مسکو همچنان اوکراین را مقصر می داند متاسف است. “آنها کریمه را تصرف کردند و ما باید برای آن مقصر باشیم. آنها تمام زندگی عادی در دونباس را نابود کردند و ما نیز باید مقصر آن باشیم. آنها هشت سال در کشور ما مردم را کشتند و ادعا می کنند که این تقصیر ماست.” ، از آقای زلنسکی انتقاد کرد.

زلنسکی به مهاجم روس اشاره کرد: “و در نهایت، آنها یک جنگ تمام عیار علیه ما به راه انداختند، و هنوز هم تقصیر ماست. همه اینها بزدلی محض است.”

او از قدرت روسیه به دلیل قرار دادن مسئولیت اوکراین در قتل عام در حومه کیف انتقاد کرد. آقای زلنسکی با ابراز تأسف از رویکرد گزینشی رسانه دولتی روسیه نسبت به حقیقت، گفت: «آنها خود را توجیه می‌کنند و هر گونه مسئولیتی را انکار می‌کنند».

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *