سطح آب های زیرزمینی به طور چشمگیری کاهش می یابد، رودخانه ها و نهرها به تدریج از بین می روند.

آبراه های کوچکتر و غیرقابل تردد در فلاندر نیز وضعیت بدی دارند. نرخ جریان بسیار کم و کم متوسط ​​14 روزه در حال حاضر در 53 درصد از نقاط اندازه گیری در منطقه ما ثبت شده است. حتی در برخی مکان‌ها سطوح پایین جریان کم سابقه ثبت شده است، به عنوان مثال در بخش‌هایی از فلاندر غربی، حوضه Dender (فلاندرز شرقی و برابانت فلاندری) و حوضه Dijle (برابانت فلاندری). این علیرغم ممنوعیت کشاورزان برای پمپاژ آب برای محصولات زراعی و دام های آنها که چند هفته است در محل موجود بوده است.

کاترین اسمت از VMM به VRT News گفت: “20% از مکان هایی که سطح جریان کم را ثبت کرده ایم، مکان هایی بوده اند که قبلا هرگز چنین نبوده است. این یک مسئله واقعاً بزرگ برای طبیعت، برای جانوران و گیاهان است. تعداد زیادی ماهی. قبلاً مرده‌اند. برخی توانسته‌اند فرار کنند، اما در برخی جاها تنها آب باقی مانده پساب تصفیه‌خانه فاضلاب یا یک سایت صنعتی است. تأثیر آن بر طبیعت بسیار زیاد است.»

خانم اسمت افزود که وضعیت جدی است و از نزدیک تحت نظر است.

با این حال، او همچنین تاکید کرد که فلاندر اکنون نسبت به چند سال پیش برای مقابله با خشکسالی مجهزتر است، حداقل تا آنجا که به تامین آب آشامیدنی ما مربوط می شود.

روز دوشنبه گروه مشورتی خشکسالی برای بحث در مورد وضعیت فعلی تشکیل جلسه خواهد داد. در حالی که هیچ اقدام جدیدی در جلسه قبلی گروه انجام نشده بود، اگر آب و هوا خشک بماند، ممکن است به زودی تغییر کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.