سه چهارم فلاندری ها می گویند که مهاجران باید هلندی را یاد بگیرند و فرهنگ فلاندری را بپذیرند

اکثریت بزرگی از کسانی که در نظرسنجی ما شرکت کردند گفتند که طرفدار یک به اصطلاح “سیاست همسان سازی” هستند که به موجب آن تازه واردان از کشورهای غیر غربی باید با زبان، هنجارها و آداب و رسوم اینجا سازگار شوند. 76 درصد از افراد مورد بررسی گفتند که تازه واردان باید حداکثر فرهنگ فلاندری را بپذیرند.

آنهایی که به حزب راست افراطی Vlaams Belang، حزب ملی گرای N-VA، و همچنین حزب دموکرات مسیحی CD&V و حزب سوسیالیست Vooruit رای می دهند، بیشترین اشتراک را دارند، در حالی که آنهایی که به حزب سبز گرون، حزب افراطی رای می دهند. PVDA چپ و حزب لیبرال Open VLD اهمیت کمی به این موضوع می دهند. با این وجود، 57 درصد از حامیان حزب سبز نیز طرفدار جذب حداکثری هستند.

هنگامی که از پاسخ دهندگان پرسیده شد که مهمترین عامل برای اینکه فردی واقعاً فلاندری یا بلژیکی در نظر گرفته شود چیست، 80 درصد از آنها گفتند که توانایی صحبت به زبان هلندی و احترام به نهادهای سیاسی و قوانین کشور ما از عوامل اساسی است.

73 درصد از رای دهندگان Vlaams Belang معتقدند که یک فرد باید در اینجا به دنیا آمده باشد تا فلاندری محسوب شود. همین امر در مورد تنها 28 درصد از افرادی که به رنگ سبز رأی می دهند صادق است.

هنگامی که از آنها پرسیده شد که آیا گرفتن تابعیت بلژیکی باید دشوارتر شود یا خیر، 66 درصد از پرسش شوندگان گفتند که باید چنین باشد. این ارقام در میان آنهایی که به حزب راست افراطی Vlaams Belang رای می دهند به 90 درصد و به حزب ملی گرای فلاندری N-VA، 88 درصد افزایش می یابد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *