واکنش ژرژ لوئیس بوشز به طرح ممنوعیت تبلیغات بازی های شانسی: «این دیدگاه خالصانه منطقی نیست»

رئیس جمهور MR، ژرژ لوئیس بوشز، صبح روز دوشنبه گفت: «کاملاً مخالف» طرح ممنوعیت تبلیغات بازی های شانسی که توسط وزیر دادگستری، وینسنت ون کویکنبورن (Open Vld) اعلام شده بود. وی در توییتر خود نوشت: “این اقدام بیش از حد است و مشکلات مالی زیادی را برای بخش ورزش به همراه خواهد داشت. آیا واقعاً ما خواهان مرگ فوتبال در این کشور هستیم؟”

به گفته آقای بوشز، پیشنهاد وزیر دادگستری “پاسخ بسیار ضعیفی به یک موضوع واقعی است که قبلاً مقرراتی برای آن وجود دارد و می توان آن را بهبود بخشید”.

او افزود: “MR جزئیات بیشتری می خواهد”، و از تمرکز بر حمایت از افرادی که از اعتیاد رنج می برند و در اقلیت هستند، حمایت کرد.

رئیس لیبرال های فرانسوی زبان گفت: “کشتن یک بخش قانونی این افراد را به سمت پلتفرم های وب تاریک بدون هیچ گونه مقرراتی سوق می دهد. این دیدگاه خالصانه منطقی نیست.”

آقای ون کوئیکنبورن، که معاون نخست وزیر نیز هست، روز دوشنبه اعلام کرد که تمایل خود را برای مقابله با اعتیاد به قمار “همانطور که در توافقنامه دولت پیش بینی شده است” اعلام کرد.

او در بیانیه‌ای گفت که پیشنهادی برای محدود کردن شدید تبلیغات بازی‌های شانسی و ممنوعیت بیشتر انواع آن ارائه کرده است.

این شامل تبلیغات تلویزیونی و رادیویی، تبلیغات و تبلیغات ویدیویی در وب‌سایت‌ها و پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، تبلیغات در مجلات و روزنامه‌ها، پوسترها در مکان‌های عمومی و تبلیغات شخصی‌شده است که از طریق پست الکترونیکی، پست، پیام کوتاه ارسال شده یا در رسانه‌های اجتماعی منتشر می‌شوند.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: اصل اساسی این است که تنها افرادی که می خواهند قمار کنند و فعالانه به دنبال اطلاعات در مورد قمار هستند در آینده با تبلیغات این بازی ها مواجه خواهند شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *