یک «روز تاریک»، یک تصمیم «ظالمانه» و «احمقانه»: نیویورک از حکم دادگاه عالی که خطر تبدیل شهر به یک «غرب وحشی» را به خطر می اندازد شرمنده است.

بالاترین دادگاه کشور «محدودیت‌های» حمل اسلحه را بر اساس قانون ایالت نیویورک لغو کرده است، حتی در شرایطی که آمریکا با افزایش جنایات در شهرهای بزرگ و مجموعه‌ای وحشتناک از قتل‌های دسته‌جمعی، از جمله دو مورد در ماه مه در بوفالو (10 آمریکایی آفریقایی‌تبار) مواجه است. مرده) و در مدرسه ای در تگزاس (21 کشته، از جمله 19 کودک).

سوشمیتا پیترز، شهروند نیویورکی از محله محبوب کوئینز که می‌گوید از کشتارهای جدید در «مدرسه یا بیمارستان» می‌ترسد، به خبرگزاری فرانسه می‌گوید: «احمقانه است، فقط احمقانه».

این کارمند 23 ساله فکر می کند: «از این به بعد نمی توانیم به کسی اعتماد کنیم.

پس از اعلام تکان دهنده حکم دادگاه عالی در واشنگتن، کتی هوچول، فرماندار دموکرات ایالت نیویورک (چهارمین در کشور، 20 میلیون نفر جمعیت) تصمیمی «رسوایی، کاملاً رسواکننده» را محکوم کرد که «حق ما برای برخورداری از محدودیت‌های معقول را از بین می‌برد». روی سلاح گرم

منتخب اضافه کرد: “متأسفم که این روز سیاه فرا رسیده است.”

“موج خشونت”

به نوبه خود، اریک آدامز، شهردار شهر نیویورک، که یک موزاییک فرهنگی با نابرابری های اقتصادی عمیق 9 میلیون نفر است، ابراز نگرانی کرد که رویه قضایی دیوان عالی می تواند به “موج خشونت با سلاح گرم. آتش” دامن بزند.

این مشاور آمریکایی آفریقایی-آمریکایی سرسخت، یک کاپیتان سابق پلیس که مبارزه با خشونت با اسلحه را ستون فقرات مأموریت خود قرار داده است، قول “همکاری برای مهار خطرات ناشی از این تصمیم” را داد.

او گفت: “ما نمی توانیم اجازه دهیم نیویورک به غرب وحشی تبدیل شود.”

خانم هوچول همچنین به عدم وجود “محدودیت برای متمم دوم” قانون اساسی آمریکا، در کنایه به ماده 1791 که بیش از 200 سال در ایالات متحده از حق داشتن سلاح گرم محافظت کرده است، حمله کرد.

فرماندار در نهایت به قضات محافظه کار دیوان عالی واشنگتن در توییتر حمله کرد و آنها را به رفتار “بی پروا” متهم کرد. او قول داد که «نیویورک‌ها را در برابر خشونت‌های اسلحه محافظت کند».

همکار او در راس دادگاه ایالتی نیویورک، دادستان کل بسیار فعال لتیتیا جیمز، حکم دادگاه عالی را “بسیار ناامیدکننده” خواند و متعهد شد “از قانون اساسی قوانین ایالتی دفاع کند”.

نیویورک نگران است

حکم دیوان عالی مربوط به قانون نیویورک است که از سال 1913 صدور مجوزهای حمل مخفی را به افرادی محدود کرده است که دلایلی برای این باور دارند که ممکن است مجبور باشند از خود دفاع کنند، مثلاً به دلیل حرفه یا تهدید علیه آنها.

این قانون توسط دو صاحب اسلحه، که مجوز دریافت نکرده بودند، و یکی از افراد وابسته به انجمن قدرتمند ملی تفنگ (NRA)، که برای قرائت تحت اللفظی متمم دوم قانون اساسی مبارزه می کند، در دادگاه به چالش کشیده شد.

در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه، ساکنان نیویورک “نگران” هستند که “ممکن است افراد بیشتری اسلحه حمل کنند”.

مانند لوران باود، یک تاجر 38 ساله، که پس از دهه های 1970-1980 خشونت بزرگ، دریافت که “مردم در سال های اخیر بسیار راحت بوده اند زیرا شهر بسیار امن بود”.

او نفس می‌کشد: «اما هنوز نیویورک است و فکر می‌کنم هنوز باید مراقب باشیم».

محمد که مایل به ذکر نام خانوادگی خود نیست، یک هنرمند 38 ساله کویتی است، از جمله 20 سال در نیویورک: او یک توقف “وحشتناک” را محکوم می کند و می گوید که برای “فرزندانش در مدرسه” می ترسد.

فقط سم، یک مرد سفیدپوست 75 ساله، فکر می کند “این یک ایده خوب است، دفاع شخصی، زیرا وقتی کسی می داند که شما اسلحه حمل می کنید، با دقت رفتار می کند”.

نمایندگان منتخب حزب جمهوری خواه از همیشه با وفاداری به موضع خود، تصمیم دادگاه عالی را ستوده اند: رئیس آنها در مجلس نمایندگان، کوین مک کارتی، در توییتر برآورد کرد که این حکم “حق قانون مندی آمریکایی ها را تضمین می کند. مردم برای محافظت از خود بدون دخالت دولت فدرال.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.