ابتکار بروکسل گردشگری قابل دسترس را ترویج می کند

بروکسل از طریق ابتکاری از visit.brussels به دنبال این است که گردشگری را برای افراد کم تحرک بیشتر در دسترس قرار دهد.

این ابتکار در سال گذشته 38 برچسب «Access-i» به زیرساخت‌های توریستی پایتخت اضافه کرده است، برچسبی که دسترسی افراد با تحرک کم را تضمین می‌کند.

رودی وروورت، وزیر و رئیس بروکسل، گفت: «هرکسی که به بروکسل می‌آید باید بتواند بدون هیچ نگرانی از موزه بازدید کند، به کنسرت برود یا اتاق هتل رزرو کند».

“من افتخار می کنم که بسیاری از زیرساخت های گردشگری در منطقه ما در حال حاضر با نیازهای همه سازگار شده است، اما هنوز جا برای بهبود وجود دارد.

با این گواهی، ما می خواهیم به ترویج گردشگری فراگیر ادامه دهیم و بازیگران بخش گردشگری را تشویق کنیم تا زیرساخت های خود را تطبیق دهند.

چنین گواهینامه و برچسب همراه، وضوح بیشتری را برای افرادی که نیازهای حرکتی منحصر به فرد دارند، ارائه می دهد و اطلاعات بیشتری در مورد دسترسی به یک سایت توریستی و همچنین اطلاعاتی در مورد امکانات، مشکلات و امکانات راهنمایی ارائه می دهد.

از 38 مکان در منطقه بروکسل که برچسب Access-i دریافت می کنند، 18 موزه، 15 سایت توریستی و پنج اقامتگاه وجود دارد.

از جمله آنها می توان به کتابخانه سلطنتی بروکسل، موزه علوم طبیعی، مینی اروپا، BELvue، کنسرت نوبل، هالز د شاربیک، مرکز شهر نووتل بروکسل و مرکز پولمن بروکسل میدی اشاره کرد.

امسال نیز سه رویداد برای اولین بار گواهینامه دریافت کردند: غرور بلژیکی، جشنواره زنبق و جشنواره روشن.

visit.brussels گفت: “محل های بسیاری دیگر اضافه خواهند شد.” همکاری با Access-i چهار سال دیگر منقضی می‌شود و ما انتظار داریم ده‌ها مکان دیگر را اضافه و برچسب‌گذاری کنیم.»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *