استخر روباز بروکسل Flow به دلیل کیفیت آب بسته شد

استخر روباز بروکسل Flow مجبور شد به طور موقت بسته شود، تنها چند روز پس از افتتاح برای فصل تابستان، پس از اینکه آزمایش کیفیت آب نتایجی را ارائه کرد که مطابق با استانداردهای سختگیرانه آنها با هدف محافظت از افراد دارای سیستم ایمنی پایین تر نبود.

فلو در وب‌سایت خود اعلام کرد: ما نتایج اولین آزمایش‌های کیفیت آب را توسط آزمایشگاه مستقل برولابو دریافت کرده‌ایم.

“برای یک پارامتر مهم، مقادیر بسیار بالا هستند. ما نمی‌خواهیم ریسک کنیم و به همراه آزمایشگاه تصمیم گرفته‌ایم فلو را به روی عموم ببندیم.»

به گفته پل اشتاینبروک از Pool is Cool – سازمانی برای ترویج شنا در فضای باز در بروکسل، که این پروژه را راه اندازی کرد – دلیل آن سیستم تصفیه جدید است.

از امسال، آب این استخر با استفاده از گیاهان و میکروارگانیسم‌ها از نظر بیولوژیکی تصفیه شده است، همانطور که در بسیاری از استخرهای شنای روباز در بلژیک انجام می‌شود.

Brulabo آزمایش دوم را برای تأیید نتایج انجام خواهد داد و Flow همچنین اقدامات ممکن را برای رسیدگی به این مشکل بررسی خواهد کرد. پس از آن در مورد بازگشایی تصمیم گیری خواهد شد.

این شروع فصلی نبود که ما به آن امیدوار بودیم. با این حال، ما از احتمال وقوع سکسکه در هنگام استفاده از یک زیرساخت جدید برای اولین بار آگاه بودیم.

استخر شنای طبیعی اکوسیستمی است که از حوضه استخر، مراحل مختلف فیلترهای بیولوژیکی و همه موجودات زنده در آن تشکیل شده است: از میکروارگانیسم هایی که آب را تصفیه می کنند تا شناگران در آب. چنین اکوسیستمی را نمی توان به سادگی مانند یک ماشین روشن کرد، اما برای توسعه نیاز به زمان دارد.

فلو با هماهنگی شرکای فنی خود تصمیم گرفت این زمان را به روزهای پر کردن استخر با آب تمیز در پایان ژوئن تا افتتاحیه در چهارشنبه 5 ژوئیه محدود کند – “یک برنامه بلندپروازانه اما غیرممکن با توجه به اندازه کوچک Flow. و مفهوم خاص سیستم فیلتر.”

از برولابو خواسته شد تا قبل از افتتاح، آزمایشات لازم را برای بررسی کیفیت آب انجام دهد.

فلو توضیح داد: «به دلیل شرایط داخلی در برولابو، فقط صبح جمعه در مورد مقادیری که برای یک پارامتر بیولوژیکی بسیار بالا بود، مطلع شدیم.

ما بلافاصله اقدامات لازم را با هماهنگی برولابو انجام دادیم و فلو را به ناامیدی شخصی خود تعطیل کردیم تا روزهای آینده تا کیفیت آب به حالت عادی بازگردد.

جریان از یک جنبش مردمی برای فرصت‌های شنا در فضای باز در بروکسل به وجود آمد و تنها استخر تابستانی روباز در پایتخت است.

در بیانیه آن توضیح داده شده است: “Flow باید همچنان به عنوان یک نمونه اولیه دیده شود – پروژه ای که هر سال دوباره تقریباً از ابتدا راه اندازی می شود.”

ما نمی توانیم به یک زیرساخت فنی که قبلاً امتحان خود را پس داده است تکیه کنیم، هر فصل شروع جدیدی است. شاید به خاطر داشته باشید که سال گذشته مجبور شدیم Flow را در روز دوم تعطیل کنیم، زیرا یک پمپ خراب در سیستم تصفیه آب شیمیایی کلاسیک است.

پمپ بلافاصله روز بعد تعویض شد، اما این بار، فلو گفت: «با توجه به دخالت فرآیندهای بیولوژیکی، پیش‌بینی پیشرفت دشوارتر است. این چالشی است که اغلب با رویکردهای زیست محیطی همراه است.»

برولابو دو بار در هفته آزمایشاتی را با هدف بازگشایی هر چه سریعتر استخر انجام خواهد داد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *