اولین زنگ های آبی وحشی در هالربوس شروع به شکوفایی کردند

اولین سنبل‌های وحشی در حال باز کردن گل‌های معطر ظریف خود در هالربوس در حومه بروکسل هستند.

هر بهار، منطقه جنگلی با شکوفه دادن میلیون‌ها زنگ آبی، همراه با گل نرگس، شقایق‌های چوبی و گل‌ها، به یک فرش گلی عمدتاً بنفش تبدیل می‌شود.

این یک منظره زودگذر است که تخیل گردشگران و مردم محلی را به خود جلب می کند، به خصوص که رویداد سالانه یک پدیده باستانی است که نماد فرا رسیدن بهار است.

در طول فصل کوتاه گلدهی، رنگ زنگ‌های آبی زمانی که در جوان‌ترین و تازه‌ترین حالت خود هستند، از آبی تیره پررنگ، به آبی ملایم‌تر و تقریباً کم‌رنگ‌تر تغییر می‌کند که شروع به محو شدن می‌کنند.

این منظره جنگلی 250 هکتاری که عمدتاً در برابانت فلاندری قرار دارد، سالانه بین 60000 تا 80000 بازدیدکننده را به خود جذب می کند.

اولین موج تماشاگران در آخر هفته عید پاک انتظار می رود، اگرچه نمایش گل از 15 تا 30 آوریل در بهترین حالت خود خواهد بود.

برای محافظت از شکوفه های شکننده، از بازدیدکنندگان خواسته می شود که در مسیرهای مشخص شده باقی بمانند و به داخل جنگل سرگردان نشوند. جنگلبانان، پلیس و مهمانداران در محل حضور خواهند داشت.

مهماندار فرانس وانوینگه به ​​RTBF گفت که حفظ این مکان مهم است زیرا گلهای خرد شده تا چندین سال دیگر رشد نمی کنند. «حدود 90 درصد از مردم به این قانون احترام می‌گذارند، اما گاهی اوقات می‌بینید که افرادی برای گرفتن عکس از نزدیک، برای عکس عروسی یا حتی برای کباب کردن، روی فرش گل راه می‌روند. این غیر قابل قبول است.”

از متخلفین خواهشمندیم به مسیرها برگردند. در حالی که اکثر بازدیدکنندگان به سایت احترام می گذارند، هرکسی که درخواست را نادیده بگیرد، جریمه دریافت می کند.

همچنین از مردم خواسته می شود که هیچ یک از گل ها را نچینند، سگ ها را روی سرشان نگه دارند، سایت را زباله نریزند و از هواپیماهای بدون سرنشین استفاده نکنند.

پارکینگ به همان اندازه تنظیم می شود. برای کمک به مردم برای دسترسی به جنگل، یک طرح تحرک توسط شهرداری های محلی معرفی شده است. تابلوها رانندگان را به پارکینگ‌های رسمی راهنمایی می‌کنند، در حالی که بازدیدکنندگان از وسایل نقلیه عمومی نیز دعوت می‌شوند. از ایستگاه قطار در هال، می‌توانید از شاتل رایگان استفاده کنید یا از دوچرخه‌های کرایه رایگان استفاده کنید.

عکس: هالربوس در آوریل 2022 © Belga/Nicolas Maeterlinck

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *