با تیک تاک ساعت، فلاندر به تصمیم گیری در مورد جدول زمانی مدارس جدید نزدیک نمی شود

پس از تأیید برنامه سال تحصیلی جدید در مدارس فرانسوی زبان در اوایل سال جاری، انتظار می رفت که سیستم فلاندری به زودی تصمیم بگیرد که این برنامه را دنبال کند. اما، همانطور که RTBF گزارش می دهد، فلاندرز به توافق برای هماهنگ سازی با جدول زمانی جدید نزدیک نیست.

دانش‌آموزان فرانسوی زبان اکنون سال تحصیلی جدید خود را در آخرین دوشنبه ماه اوت آغاز می‌کنند و در اولین جمعه ماه جولای به پایان می‌رسند، به این معنی که دوره بعدی از دوشنبه 29 آگوست شروع و در جمعه 7 جولای 2023 به پایان می‌رسد.

در فلاندر، با گذشت زمان، عقاید تقسیم می‌شوند.

ادعا شده است که بن ویتز وزیر آموزش و پرورش فلاندری از قرار گرفتن در این موقعیت با بسیاری از مشکلات دیگر در سیستم آموزشی فلاندری مانند کمبود شدید معلمان و کاهش سطح دانش آموزان هلندی زبان و زباله دانی استقبال نکرده است. میز او

اما با انقلاب کوچکی که در طرف فرانسوی‌زبان رخ داده است، که به همراه آن مسائل مربوط به هماهنگ کردن تعطیلات مدارس در کشور و رسیدگی به نارضایتی برخی از والدینی که فرزندانی در آموزش فرانسوی‌زبان و هلندی‌زبان دارند، به همراه دارد. این موضوعی است که او نمی تواند برای همیشه از آن اجتناب کند.

ویتس در ابتدا با کوتاه شدن تعطیلات تابستانی مخالفت نکرد. او در اصل با کارشناسانی که مدتهاست از اتخاذ این سیستم حمایت کرده اند، موافق است. کاهش دو هفته تعطیلات جولای و آگوست در واقع برای مقابله با از دست دادن یادگیری در این دوره طولانی مفید خواهد بود. تمدید تعطیلات Toussaint و Carnival در عوض به دانش آموزان اجازه می دهد تا باتری های خود را بهتر شارژ کنند.

با این حال، با مخالفت گسترده بازیگران در زمین مانند معلمان، انجمن های والدین و شرکای اجتماعی، ویتس ترجیح داد تصمیمی عجولانه اتخاذ نکند و در بحث های بیشتر شرکت کند.

اگر بخواهد کسانی را که با این برنامه ها مخالفت می کنند کنار بیاورد، با یک نبرد سخت روبرو می شود. بر اساس یک نظرسنجی از 5300 معلم در سیستم فلاندری، چهار نفر از پنج آنها موافق نیستند. آنها به ویژه از افزایش حجم کار و کمبود وقت برای استراحت واقعی می ترسند.

بسیاری از پاسخ دهندگان گفتند که اگر دو هفته تعطیلات تابستانی کمتری داشته باشند، کار خود را ترک خواهند کرد. و این در مورد مدیران مدارس نیز صدق می کند که آنها نیز از کمبود وقت برای تکمیل سال تحصیلی می ترسند و برای سال آینده آماده می شوند. از هر ده مدیر شش نفر می گویند که مخالف هرگونه تغییر هستند.

دانش آموزان نیز حق دریافت نظرسنجی خود را داشتند. از 3500 نفری که مورد بازجویی قرار گرفتند، نزدیک به 80 درصد آنها نمی خواهند دو ماه استراحت خود را فدا کنند. آنها بر این باورند که تعطیلات تابستانی تنها لحظه واقعی قطع ارتباط آنهاست، زیرا تعطیلات دیگر با ضرب‌الاجل‌ها، کنترل‌ها یا سایر وظایف مربوط به مدرسه سنگین است.

دانش آموزان همچنین علاقه ای به یک هفته اضافی در طول تعطیلات توسن و کارناوال ندارند، زیرا آب و هوا به اندازه کافی خوب نیست که از آن لذت ببرند. آنها همچنین به عوارضی که فرزندان والدین مطلقه ممکن است متحمل شوند اشاره می کنند، زیرا می دانند که ترتیبات خانوادگی به هرج و مرج کشیده خواهد شد.

در مورد والدین باید توجه داشت که در نهایت آنها تنها کسانی هستند که اندکی طرفدار اصلاح هستند. بیش از نیمی از آنها می گویند که طرفدار تعطیلات تابستانی کوتاهتر هستند، موقعیتی که قابل درک است، زیرا همیشه کار آسانی نیست که فرزندانشان را برای دو ماه مشغول کنند.

آیا هنوز امیدی وجود دارد که اصلاح جدول زمانی مدارس در فلاندر انجام شود یا وقت تلف کردن است؟ در حال حاضر، بن ویتز همچنان منتظر نظر شورای آموزش و پرورش فلاندری است که باید تا پایان سال تحصیلی ارائه شود.

شبکه مدارس جامعه فلاندری از این پروژه پشتیبانی می کند، و همچنین شبکه آموزش کاتولیک، که با این وجود خواستار انجام یک نظرسنجی در مورد مزایای چنین سیستمی است.

در هر صورت، در مواجهه با نظرات متفاوت، وزیر مسئول قبلاً هشدار داده است که اصلاحات تنها در صورتی انجام می‌شود که از حمایت گسترده بازیگران در صحنه و همچنین سایر بخش‌ها و خانواده‌ها برخوردار شود، زیرا همه آنها نگران هستند. بنابراین بعید است در روزهای آینده تصمیم گیری شود. مردمی که از این تفاوت جدید بین شمال و جنوب کشور ناراحت هستند، باید مدتی دیگر با صبر و حوصله رنج بکشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *