بخش رویدادهای بروکسل هنوز به طور کامل از بیماری همه گیر بهبود نیافته است

ارقام جدید حاکی از آن است که بخش رویدادهای بروکسل هنوز در حال مبارزه است و هنوز به طور کامل از بیماری همه گیر که بیش از یک سال شاهد تعطیلی آن بود، بهبود نیافته است.

بروز گزارش می دهد که تعداد رویدادهای فرهنگی در بروکسل هنوز کمتر از سال قبل از همه گیری 2019 است.

در پارک های بروکسل، این کاهش به ویژه قابل توجه است: 673 رویداد در سال 2022 رخ داد، در مقایسه با 1166 رویداد در سال 2019. سازمان دهندگان کوچکتر به ویژه با مشکل مواجه هستند.

بر اساس آمار سالانه منتشر شده توسط انجمن حقوق موسیقی سابام، تعداد اجراها در بلژیک در سال گذشته نسبت به سال 2019 یک سوم کاهش یافته است.

بخشی از دلایلی که بخش رویدادها همچنان با مشکل مواجه است این است که مدت زیادی پس از همه گیری، بحران انرژی و تورم فزاینده به دنبال داشت.

شارلوت لوتنز، مسئول مطبوعاتی در VI.BE، یک مرکز پشتیبانی برای هنرمندان و بخش موسیقی، خاطرنشان می‌کند: «هزینه‌های عملیاتی بالاتر به دلیل شاخص‌سازی دستمزدها و بحران انرژی در این امر نقش دارند.

بازیکنان بزرگ می‌توانند این هزینه‌های اضافی را متحمل شوند، اما برای برگزارکنندگان کوچک‌تر مانند باشگاه‌ها و جشنواره‌های کوچک‌تر، این کار بسیار دشوارتر است.»

ارقام سابام کل بلژیک را در بر می گیرد، اما حتی در بروکسل نیز تعداد رویدادها نسبت به قبل از بحران بهداشتی کمتر است.

ارقام نشان می دهد که تعداد رویدادهای فرهنگی در منطقه بروکسل در سال گذشته به 23102 رویداد رسیده است که هنوز 5740 رویداد کمتر از سال 2019 است.

این ارقام فقط شامل رویدادهایی است که در UiTdatabank وارد شده اند، که برگزارکنندگان نوظهور و مستقر بروکسل می توانند رویدادهای خود را در آنها تبلیغ کنند.

لوتنز توضیح داد که در پرتو بحران های متعدد متوالی، سازمان دهندگان در حال بازی امن هستند.

لوتنز گفت: «سازمان دهندگان باید دهانه مالی را پر کنند. اگر یک هنرمند بزرگ و شناخته شده را رزرو کنند، مطمئن هستند که سالن کنسرتشان پر خواهد شد. در حالی که با یک گروه یا هنرمند کوچکتر، این امر بسیار کمتر آشکار است.»

در همان زمان، مخاطبان نیز انتخاب‌های متفاوتی انجام می‌دهند: «همه اینها بسیار گران شده است، بنابراین مردم آگاهانه‌تر خرید می‌کنند. اگر بیش از 100 یورو برای بیانسه بپردازید، پس از آن برای خرید بلیط های دیگر مدتی صبر خواهید کرد.

لوتنز گفت که این پیشرفت‌ها کار را برای هنرمندان نوظهور دشوارتر کرده است تا خودشان را روی نقشه قرار دهند.

لوتنز گفت: «در بروکسل، ما متوجه می‌شویم که اقدامات فلاندری به‌ویژه یافتن صحنه دشوار است.

“به همین دلیل است که با VI.BE ما همچنین سعی می کنیم فرصت های بیشتری را برای آن گروه ایجاد کنیم.”

VI.BE کنسرت‌های کافه‌ای بروکسل را برای استعدادهای جوان موسیقی زیر پرچم Stoemp!، از جمله ابتکارات دیگر سازماندهی می‌کند.

یکی از محله‌های بروکسل که به سختی تلاش می‌کند تا هنرمندانی را که در نتیجه همه‌گیری، بحران انرژی و تورم در حال مبارزه هستند، ارتقا دهد، شاربیک است.

Schaerbeek به مدت سه سال تحت عنوان MUZIK1030 به طور فعال در حال ایجاد یک سیاست موسیقی محلی است. این شامل حمایت از کافه‌های محلی برای سازمان‌دهی کنسرت‌ها و کمک مالی به هنرمندان می‌شود.

لوتنز گفت: «به این ترتیب Schaerbeek در تلاش است تا به نوازندگان و برگزارکنندگان دید بیشتری بدهد و به ایجاد شبکه موسیقی در شهرداری خود کمک کند.

آخر هفته گذشته، MUZIK1030 اولین نقطه عطف خود را با استقبال از هزارمین نوازنده خود جشن گرفت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *