برج آبی با تراس جدید 360 درجه روی پشت بام بازسازی می شود

به گفته وزیر امور شهرسازی پاسکال اسمت (One.Brussels)، برج آبی در خیابان لوئیز بروکسل، پس از بازسازی، دارای یک پشت بام پانوراما 360 درجه خواهد بود.

منطقه بروکسل با هدف بازگرداندن این بنای میراثی که نماد معماری کارکردگرا است، مجوز برنامه ریزی برای بازسازی صادر کرده است.

این پروژه شامل دفاتر و مغازه ها در سطح خیابان و فضایی برای گیاهان و جابجایی پایدار، علاوه بر پشت بام پانوراما 360 درجه خواهد بود.

برج آبی که قبلاً به عنوان برج SAIFI شناخته می شد، در سال 1976 افتتاح شد. معمار آن، هنری مونتوآ، این برج را در طرح اصلی دهه 1970 برای خیابان لوئیز، که پنج ساختمان اداری را پیش بینی می کرد، تطبیق داد.

اسمت گفت: «برج آبی شاهد معماری کارکردگرای دهه 1970 است – این یکی از برج‌های بروکسل است که همه می‌شناسند و بخشی از خط افق بروکسل است.

«این تبدیل، برج را به قرن بیست و یکم می آورد. از آنجا که این پروژه استانداردهای زندگی خوب را اعمال می کند، برج آبی به نمونه جدیدی از جاه طلبی شهری برای منطقه ما تبدیل می شود. کاربردهای مختلف جای خود را در آنجا خواهند داشت.»

این ساختمان برای عموم مردم و محله باز خواهد بود.

بازسازی شامل یک نوار آسمانی با یک تراس بزرگ با منظره 360 درجه از پایتخت بلژیک، به علاوه ایجاد سه طبقه اداری است.

همانطور که خیابان شیب دار می شود، زیرزمین در Rue Vilain XIIII و Rue du Lac به تدریج به طبقه همکف در سمت خیابان تبدیل می شود و امکان ایجاد یک فروشگاه را فراهم می کند.

برج آبی در ارتفاع 88 متری (25 طبقه)، تقریباً 50 سال است که بر منطقه اطراف حوضچه های ایکسل و صومعه Bois de La Cambre تسلط داشته است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *