برخی از ساکنان بروکسل از روش های جدید جمع آوری زباله ناراضی هستند

به گزارش RTBF، رویه‌های جدید Bruxelles-Propreté برای کیسه‌های سطل زباله سفید و نارنجی برای برخی از ساکنان محبوب نیست.

از 15 ماه مه، ساکنان بروکسل در 10 شهرداری باید ضایعات غذایی خاصی را در کیسه های سطل کمپوست پرتقالی قرار دهند و نه کیسه های سفید استفاده شده قبلی.

این اقدام از تعهد اروپا به تفکیک زباله‌های آلی از سال 2024 ناشی می‌شود. تغییر دیگری که در هنگام افزایش دما باعث ایجاد مشکلاتی می‌شود، این است که کیسه‌های سفید و نارنجی دو بار در هفته جمع‌آوری می‌شد، اما به یک بار در هفته کاهش یافته است.

برای افرادی که در آپارتمان‌های کوچک و بدون دسترسی به انبار، بالکن یا باغ زندگی می‌کنند، بیرون بردن زباله فقط یک بار در هفته مشکل‌ساز شده است. ونسا که با یک نوزاد تازه متولد شده در آپارتمانی به مساحت 60 متر مربع در طبقه سوم یک ساختمان کوچک زندگی می کند، بارها و بارها پوشک هایی را تجربه کرده است که همراه با افزایش بوی خاصی روی هم جمع می شوند.

ونسا در فیس بوک پست گذاشت تا ببیند آیا کسی راه حلی دارد یا خیر. با وجود دریافت بیش از 100 پاسخ، هیچ یک در حل وضعیت فعلی او مفید نبود. برخی پیشنهاد کردند که از پوشک های یکبار مصرف به پوشک های قابل استفاده مجدد تغییر کنم. مشکل این است که وقت بیشتری از من می گیرد و هزینه ها را افزایش می دهد.» او توضیح داد.

دیگران نیز شکایت های مشابهی را بیان کردند. در یکی از پوسترها آمده است: «نگه داشتن کیسه پرتقال در داخل به مدت یک هفته واقعاً در تابستان قابل دوام نیست، و کیسه سفید هم چنین نیست، زیرا حتی اگر کیسه پرتقال اجباری باشد، همیشه حاوی مقداری باقیمانده غذا مانند استخوان ماهی است».

عادل لاسولی، سخنگوی بروکسل پروپرته، با اشاره به اینکه سازگاری با سیستم جمع آوری جدید به زمان نیاز دارد، گفت که بروکسل پروپرته از مشکلات برخی از ساکنان آگاه است. «یکی از اهداف اصلی این اصلاحات کاهش تعداد کیلومترهای پیموده شده توسط هر کامیون زباله است، به ویژه برای جلوگیری از هر گونه مزاحمت. همچنین به این معنی است که کیسه های زباله برای مدت طولانی در خیابان رها نمی شوند. به همین دلیل مجموعه های عصرانه را معرفی کرده ایم.»

اگرچه هنوز برای ارزیابی کامل سیستم جمع آوری جدید خیلی زود است، Bruxelles-Propreté گفت که رویه های جدید قبلاً کاملاً یکپارچه شده بودند. از هر دو خانوار یک نفر قبلاً تقویم جدید جمع آوری زباله را دانلود کرده است.

این اقدام جدید در حال حاضر برای کسانی که در Woluwe-Saint-Lambert، Woluwe-Saint-Pierre، Uccle، Auderghem، Watermael-Boitsfort، Jette، Ganshoren، Saint-Agatha-Berchem، Evere، Haren و Neder-Over-Heembeek زندگی می کنند، اعمال می شود.

اطلاعات بیشتر در مورد سیستم جمع آوری جدید اینجاست.

عکس: © Bruxelles-Propreté

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *