برنده بلیت برای اجرای ارکستر سمفونیک فلاندر از برامس، بارتوک و اسمتانا در 17 ژوئن در بروکسل

شاهکار یوهانس برام سمفونی اول توسط ارکستر سمفونیک فلاندر (FSO) در تور کنسرت خود در بلژیک از 8 تا 17 ژوئن اجرا می شود.

این سمفونی چهار موومانی با ارکستراسیون های غنی و ملودی های به یاد ماندنی خود در کنار دو اثر دیگر که قرار است در میان مخاطبان طنین انداز شود که همگی توسط جیری روژین رهبری می شوند (.تصویر زیر).

آنها شامل بلا بارتوک هستند کنسرتو ویولن شماره 2نوازنده ویولونیست با استعداد جوزف اسپاچک (تصویر زیر). از آنجایی که نوازنده و رهبر ارکستر FSO هر دو اهل جمهوری چک هستند، اجرای Bedřich را انتخاب کردند. اسمتانا اورتور، عروس مبادله شده تا بخشی از میراث موسیقی کشور خود را به اشتراک بگذارند.

نوید یک برنامه هیجان انگیز و تکان دهنده را می دهد. برامس بیش از 21 سال را صرف ساختن اولین اثر بزرگ خود کرد که در سال 1876 در کارلسروهه در دوک نشین بزرگ بادن به نمایش درآمد.

این آهنگ که برای یک ارکستر بزرگ نوازنده شده است، به لطف زبان هارمونیک علامت تجاری آهنگساز آلمانی، پر از پیچ و خم است. هر موومان نقش مهمی در پیام های فراگیر در این شاهکار بی چون و چرا ایفا می کند که مسیر جدیدی را برای سمفونی رمانتیک ایجاد کرد.

برامس که به شدت از خود انتقاد می‌کند، شاید همیشه از این سمفونی راضی نبود، اما این سمفونی امتحانش را پس داده است. در کنار دیگر آثار مهم او، تا به امروز به طور منظم برنامه ریزی و اجرا می شود.

Josef Špaček ©Radovan Šubín 3

به همین ترتیب، بلا بارتوک مجارستانی کنسرتو شماره 2، یکی از کنسرتوهای بزرگ ویولن قرن بیستم به حساب می آید. این اثر در سال 1938 با ریتم‌ها و ملودی‌های موسیقی فولکلور در اواخر دوران حرفه‌ای آهنگساز نوشته شد، زمانی که او به طور فزاینده‌ای نگران افزایش فاشیسم بود. برای بارتوک، موسیقی فولکلور «پدیده ای از طبیعت» بود و او موفق شد بدون توسل به آهنگ های واقعی، عناصری را در کار سه موومان به کار گیرد.

بدریچ اسمتانا را پدر موسیقی چک در سرزمین خود می دانند و تحت تأثیر رقص های رایجی مانند پولکا قرار گرفت. در سطح بین المللی، دومین اپرای او، عروس مبادله شده (1866)، شناخته شده ترین اثر او باقی مانده است. اورتور پر جنب و جوش اپرای سه پرده نیز اغلب به عنوان یک قطعه کنسرت اجرا می شود

با اجرای بیش از 60 سال، FSO از 60 نوازنده اختصاصی تشکیل شده است و توسط یک سری رهبر ارکستر مشهور رهبری می شود. این ارکستر همچنین به سفارش و اجرای آهنگ های جدید موسیقی معاصر و همچنین اجرای یک رپرتوار کلاسیک می پردازد.

ارکستر سمفونیک فلاندر: برامس 1
8 ژوئن بروژ
کنسرتگبو
10 ژوئن
گنت Muziekcentrum De Bijloke
11 ژوئن آنتورپ دی سینگل
17 ژوئن بروکسل بوزار

عکس ها: Jiří Rožeň ©ایلونا سوچورووا; Josef Špaček ©Radovan Šubín

پیروزی! یک جفت بلیط برای کنسرت Bozar در بروکسل در 17 ژوئن. به سادگی مشخصات خود را در زیر پر کنید. اگر برنده شدید، دوشنبه (15 مه) به شما ایمیل می‌زنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *