بلژیک می تواند شاهد گردشگری اضافی باشد زیرا تغییرات آب و هوایی مدیترانه را غیرقابل تحمل می کند

یک اقلیم شناس گفت: افزایش دما در دریای مدیترانه می تواند کشورهای شمال اروپا مانند بلژیک را به کانون گردشگری تبدیل کند.

خاویر فتوایس، اقلیم شناس دانشگاه لیژ، در گفتگو با RTL این هفته گفت که بحران آب و هوایی مداوم باعث می شود جنوب اروپا به عنوان مقصد تعطیلات جذابیت کمتر و کمتری داشته باشد.

او گفت: «ما تابستان‌های تقریباً کاملاً خشک خواهیم داشت. آب و هوای صحرا تا مدیترانه بالا می رود و بنابراین بسیار گرم خواهد بود و حداکثر خطر آتش سوزی در جنگل ها وجود دارد.

فتویس دمای 45 درجه سانتیگراد را مثال زد که در تابستان گذشته فرانسه به عنوان یک آب و هوای محتمل برای کشورهای حاشیه مدیترانه تجربه کرد.

او استدلال کرد، اما باد بدی است که به هیچ کس نمی‌وزد. فتویس گفت، با ادامه افزایش دما در اسپانیا، ایتالیا و فرانسه، مردم بیشتر و بیشتری در شمال اروپا آب و هوای معتدل تری خواهند یافت.

“چرا تصور نکنید که به شمال بروید و به خانه برگردید؟ تابستان های بلژیک بسیار آفتابی تر و خشک تر خواهد شد. برای مثال، آردن، آب و هوای کاملاً قابل قبولی خواهد داشت.»

اگرچه ممکن است در بحبوحه بحران جهانی آب و هوا جستجو برای پوشش های نقره ای احمقانه به نظر برسد، فتویس گفت که افزایش دما در همه جا واقعیتی است که جهان باید با آن روبرو شود.

او گفت: “تا سال 2030، 2040، ما شاهد رسیدن دمای 50 درجه سانتیگراد در نقاط خواهیم بود.” “این خیلی سریعتر از آنچه فکر می کنیم اتفاق می افتد و ما باید خود را وفق دهیم.”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *