بوزار از بالا! مرکز هنری بروکسل پشت بام تابستانی خود را افتتاح کرد

مرکز هنری برجسته بروکسل از مفهوم جدید تراس روی پشت بام خود برای تابستان پرده برداری کرده است – Bozar on Top of That!

فضای پانوراما یک برنامه هنری متنوع و همچنین چشم اندازی بی نظیر از مرکز شهر ارائه می دهد. با همکاری حدود 20 شریک بروکسل، برنامه سه قسمتی به هفته افتتاحیه جشن فصل جدید 2023-2024 می رسد.

تا زمان 21 ژوئیه، تراس روی پشت بام اینستالیشن هنری را نشان می دهد آسمان های داربست (تصویر بالا) توسط استودیوی طراحی Every Island. گروه بروکسل از مناظر پشت بام شهر الهام گرفت: ساختمان‌های برج، دودکش‌ها، سازه‌های فلزی و لباس‌های شسته‌شده روی بند رخت. تورهای داربست چاپ شده و پرچم‌ها که حسی سورئال به تراس اضافه می‌کنند. در همین حال، بازدیدکنندگان می‌توانند از دوش‌های غبار با طراوت، سایه و مکانی برای پیک نیک یا استراحت در صندلی‌های عرشه لذت ببرند – مخصوصاً در صورت افزایش دما، از آن استقبال می‌شود.

از 23 آگوست تا 19 سپتامبر، بوزار و سایر شرکای تراس پشت بام را به یک میدان عمومی متحرک با برنامه‌ای در حال تغییر روزانه از کنسرت‌ها، سخنرانی‌ها، نمایش فیلم‌ها و کارگاه‌های آموزشی تبدیل می‌کنند. ابتکارات شهری از آشپزخانه مبتنی بر غذای اضافی و گفتگوهای موسیقی با میدی‌مینیمز گرفته تا پخش‌های رادیویی فمینیستی عجیب و غریب Vacarme، رقص شهری با جشنواره Detours یا ادای احترام ادبی با reEvolution چرخش به دانشجوی ایرانی مهسا امینی را شامل می‌شود. در این مدت، امکان خرید غذا و نوشیدنی در طول شب از کافه ویکتور وجود دارد.

پشت بام بوزار

برای هفته آخر از 13 تا 17 سپتامبر، Bozar تمام مراحل را برای شروع رسمی فصل با یک هفته افتتاحیه انجام می دهد. رویدادهای هنری پنج روزه هر گوشه و فضا را در مرکز هنری پر خواهد کرد. این برنامه شامل سخنرانی اصلی مونا شولت، فیلم‌هایی روی پشت‌بام، شب‌گردی در و حول و حوش بازنگری آنتونی تاپیس با اجرای La Ribot، کنسرت سینمایی Variété، یک شب کلوپ با نوبیا گارسیا و STUFF، یک روز خانوادگی در یکشنبه است. .

برای کارگردان کریستف، مفهوم جدید روی پشت بام نماد یک باد جدید در بوزار است: «این اولین قدم ساده از جایی است که می‌خواهیم در آینده برویم. با پشت بام، ما در حال ایجاد یک مکان ملاقات عمومی در دسترس هستیم که درهای خود را به روی عموم باز می کند.

ما برای پروژه‌های مشارکتی و مشارکتی، انجمنی را برای طرح‌های مختلف جوان بروکسل ارائه می‌دهیم. بوزار می‌خواهد خانه‌ای برای هنر باشد، نه تنها یک پروژه هنری، بلکه یک پروژه اجتماعی که محکم در بافت شهری لنگر انداخته است.”

تا 21 تیر
ورودی رایگان از سه شنبه تا یکشنبه، 10:00 الی 20:00

23 آگوست تا 10 سپتامبر
ورودی رایگان از چهارشنبه تا یکشنبه، 12:00 الی 23:00

13 تا 17 سپتامبر
هفته افتتاحیه فصل جدید فرهنگی

عکس ها: ©بوزار; آسمان های داربست ©Every Island

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *