بیش از 100 شغل در بروکسل با کمبود نیروی کار مواجه است

به گفته آژانس اشتغال منطقه بروکسل، Actiris، که فهرست سالانه مشاغل با کمبود را منتشر کرده است، کارفرمایان در بروکسل در سال گذشته برای استخدام کارمندان برای 108 نوع شغل مختلف تلاش کردند.

این یک کاهش جزئی نسبت به 113 مورد در سال 2021 است. این فهرست که هر تابستان منتشر می شود، به نوعی فشارسنج از وضعیت بازار کار پایتخت تلقی می شود.

معلمان و کارگران ساختمانی بار دیگر در فهرست سالانه برجسته شدند – با شش حرفه در بخش آموزش و پرورش برای یافتن متقاضیان کافی و 20 نوع شغل مختلف در ساخت و ساز.

هتل ها و کترینگ ها، که در آن 11 عنوان شغلی مختلف با کمبود نیروی کار مواجه هستند، حوزه دیگری است که در آن زمان بسیار زیادی برای یافتن نامزدهای موفق نیاز است.

یکی از عوامل کلیدی برای کمبود، عدم حضور نامزدها است. دومی فقدان کیفیت است – افراد کافی با مدارک، تجربه یا مهارت های زبانی مناسب نیستند. شرایط کاری دشوار – ساعات طولانی و/یا غیر اجتماعی برای حقوق بسیار کم – سومین دلیل اصلی ارائه شده توسط Actiris است.

امسال، تحلیلگران مالی، کارکنان هتل و کمک های خانگی دوباره در این لیست ظاهر شدند. Actiris گفت حذف آنها در سال 2021 را می توان با همه گیری کووید-19 توضیح داد و بهبود آنها مترادف با بهبود اقتصادی است زیرا “2022 اولین سال کامل پس از بازگشایی این بخش ها بود”.

این آژانس افزود: با نزدیک شدن به تعطیلات، هنوز نیاز فوری به پذیرش هتل وجود دارد. در حالی که هیچ متقاضی کمبودی وجود ندارد، نامزدها به دلیل شرایط کاری به تعویق افتاده اند یا شرایط لازم را ندارند. Actiris اضافه کرد که در حالی که ساعات کاری محدود است، حقوق جذاب است، با حقوق بیش از 2000 یورو خالص در ماه.

در همین حین، سایر مشاغل از جمله مشاوران اعتبار، نقشه برداران، مدیران مغازه و کارگزاران املاک از فهرست کمبود نیروی کار ناپدید شدند.

برنارد کلرفایت، وزیر کار بروکسل، با اعلام این فهرست گفت که 25739 شغل خالی در منطقه بروکسل وجود دارد، از جمله بسیاری از مشاغل که در حال استخدام هستند.

برای توانمندسازی کارفرمایان برای استخدام، جویندگان کار باید بهتر آموزش ببینند و حمایت شوند. به همین دلیل است که از ماه سپتامبر، همه جویندگان کار از ارزیابی مهارت های حرفه ای، زبانی و دیجیتال بهره مند خواهند شد.

بر اساس نتایج، یک برنامه اقدام و آموزشی ایجاد خواهد شد. این امر امکان جهت دهی بهتر جویندگان کار را در بازار کار، به ویژه به سمت همه این مشاغل که شدیداً به کمک نیاز دارند، می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *