تله های چسب غیرقانونی برای وسوسه پرندگان در امتداد کانال بروکسل کشف شد

به دنبال هشدار یک پرنده نگر و عضو اتحادیه سلطنتی بلژیک برای حفاظت از پرندگان که در امتداد کانال بروکسل-ویلوورد قدم می‌زدند، تله‌هایی برای گرفتن پرندگان آوازخوان مانند فنچ توسط پلیس بروکسل برچیده شد.

تله چسبی که در Chaussée de Vilvoorde یافت شد شامل یک دریاچه مصنوعی کوچک بود که با میله های غلات برای پرندگان و شاخه های کوچک پوشیده شده با چسب احاطه شده بود – ماده ای که از سال 1979 ممنوع شده است.

در واقع، تنها دلیلی که امروزه می توان پرندگان را گرفت، مطالعات مهاجرت است. و در این مواقع پرندگان پس از برچسب گذاری و میکروچیپ، بلافاصله رها می شوند.

در اینجا، هدف از قفس، یک عمل باستانی به ویژه در کشورهای مدیترانه، گرفتن پرنده – به طور ایده‌آل با پرهای رنگی و صدای خوش آواز – بدون کشتن آن، قرار دادن آن در قفس، چه برای فروش و چه برای خوردن، است. اگرچه هر کسی که از چسب استفاده می کند خطر آسیب رساندن به پرنده و پرهای آن را دارد.

آن وایزربز، زیست شناس در گروه حفاظت از طبیعت در ایکسل، ناتاگورا، گفت: «در گذشته، مسابقاتی وجود داشت که به پرنده با بهترین صدا پاداش می داد. این پرونده کاملاً نفرت انگیز و بسیار بی رحمانه است.»

برای متخصص تنوع زیستی LRBPO، آدرین شوالیه، «در اینجا، پرندگان هدف – فنچ های زیبا – برای خوردن بسیار کوچک به نظر می رسند. فکر می‌کنم آنها قرار بود در قفس بروند.»

این تله ها نگرانی هایی را ایجاد کرد که شکار غیرقانونی بار دیگر بلژیک را تهدید می کند. با این حال، دیدیه وانگلو، پرنده شناس در موسسه سلطنتی علوم طبیعی بلژیک، با این نظر مخالف است.

بلژیک به دلیل تعداد فنچ‌ها، سیسکین‌ها (یک فنچ کوچک) و گاومیش‌هایی که با مناقصه صید می‌شدند شهرت بین‌المللی داشت. [a hunting technique to trap birds using leafless branches coated in glue, prohibited in Belgium since 1995]،” او گفت.

اما از آن زمان، خدمات کنترل کار قابل توجهی انجام داده اند. در حال حاضر تقریبا هیچ مورد دیگری از مناقصه وجود ندارد.

در همین حال، این واقعیت که تله ها در بروکسل پیدا شده اند، سازمان حفاظت از پرندگان فلاندری Vogelbescherming Vlaanderen را شگفت زده کرده است. نیلز لویتن، سخنگوی این گروه گفت: «معمولاً این مناطق پیرامونی هستند که بسیار روستایی با فضاهای باز زیاد هستند که برای صید پرندگان ایده آل دیده می شوند، مانند استان لیمبورگ، کمپین و فلاندر شرقی».

“اما شاید این مکان در نزدیکی بروکسل برای صید فنچ ها انتخاب شده باشد، زیرا یک فنچ واقعا دوست دارد به این قطعات خالی ناهموار در امتداد کانال برود.”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *