تهاجم به اوکراین: روسیه پشت بیش از 200 حمله کامپیوتری علیه اوکراین است

او گفت که این حملات «نه تنها به سیستم‌های مؤسسات در اوکراین آسیب رسانده است، بلکه اختلال در دسترسی مردم به اطلاعات قابل اعتماد و خدمات حیاتی که غیرنظامیان به آن وابسته هستند را نیز هدف قرار داده است، و سعی در تضعیف اعتماد به رهبران کشور داشته است».

درست قبل از حمله روسیه به اوکراین، “ما شاهد بودیم که حداقل شش بازیگر جداگانه مرتبط با دولت روسیه بیش از 237 عملیات را علیه اوکراین انجام دادند، از جمله حملات مخربی که هنوز ادامه دارند و رفاه غیرنظامیان را تهدید می کنند”.

«نزدیک به 40» حمله مستقیماً برای مؤسسات عمومی اوکراین «مخرب» بود و با فعالیت‌های جاسوسی همراه بود.

مایکروسافت همچنین خاطرنشان می کند که موقتی بودن حملات “به نظر می رسد که به شدت با عملیات زمینی ارتش روسیه مرتبط است و گاهی اوقات مستقیما متوقف شده است”.

بنابراین، شرکت مبدأ ویندوز، که اکثر رایانه‌های جهان را مجهز می‌کند، ادامه می‌دهد، یکی از گروه‌های حمله روسی، یک «شرکت بزرگ رادیویی تلویزیونی» را در اول مارس، روزی که حتی بمباران برج تلویزیونی در سال 1990 در آمریکا انجام شد، هدف قرار داد. کیف

مهاجمان رایانه ای “از طیف گسترده ای از تکنیک ها برای دسترسی به اهداف خود استفاده می کنند، از جمله فیشینگ یا فیشینگ، و استفاده از آسیب پذیری های امنیتی حل نشده”.

به گفته مایکروسافت، مقدمات این حملات به مارس 2021 بازمی‌گردد و در اوایل سال 2022 تشدید شد، زیرا روسیه نیروهای خود را در نزدیکی مرزهای اوکراین جمع کرد.

تام برت همچنین در خلاصه گزارش خود خاطرنشان می کند: “حملات سایبری روسیه برای حمایت از اهداف نظامی استراتژیک و تاکتیکی به کار گرفته شد. این احتمال وجود دارد که حملاتی که ما مشاهده کرده ایم تنها بخشی از فعالیت هایی باشد که اوکراین را هدف قرار می دهد.”

او می افزاید، این حملات به شبکه ها باید ادامه یابد و افزایش یابد، به ویژه در مورد کشورهایی که از تلاش های جنگی اوکراین علیه روسیه حمایت می کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *