جامعه بین المللی بروکسل دعوت شد تا صدای خود را در پارلمان منطقه بلند کند

پلت فرم دموکراسی صدای بروکسل 45 بروکسل بین المللی را برای پیوستن به بحث های سیاسی در مورد نحوه اداره منطقه استخدام می کند.

اکنون ثبت نام برای افراد غیربلژیکی باز است تا نظرات خود را در مورد چگونگی بهبود زندگی در پایتخت به اشتراک بگذارند. از آنها دعوت می شود تا قبل از گذراندن یک روز در پارلمان بروکسل که در کنار نمایندگان در یک کمیته مشورتی کار کنند، در سه کارگاه آموزشی در کمیسیونر.بروکسل شرکت کنند.

آخرین مهلت ارسال درخواست ها 16 جولای است. شرکت کنندگان به صورت تصادفی برای پیوستن به کارگاه ها و پنل پارلمانی که در ماه های سپتامبر و اکتبر برگزار می شود، انتخاب می شوند.

صدای بروکسل امیدوار است که بخش متنوعی از جوامع بین المللی بروکسل به آخرین تماس پاسخ دهند.

این پلت فرم که در سال 2021 راه اندازی شد، بخشی از ابتکار کمیسیون اروپا و سازمان های بین المللی بروکسل است که میز استقبال را برای کارگران تازه وارد اتحادیه اروپا نیز اداره می کند.

هدف آن رسیدگی به کسری دموکراتیک است که از این واقعیت ناشی می شود که یک سوم جمعیت بروکسل نمی توانند در انتخابات منطقه ای رای دهند، زیرا آنها ملیت بلژیکی ندارند.

صدای بروکسل می‌گوید: «هدف از قبل مشخص است: چالش‌های خاصی را که غیربلژیکی‌ها در بروکسل را تحت تأثیر قرار می‌دهند، تعریف کنید و بررسی کنید که چگونه منطقه می‌تواند کمک کند.»

مانیفست برای «بروکسل بهتر» در سال 2022 منتشر شد

در سال 2022، انجمن مانیفست بین المللی بروکسل را با 22 پیشنهاد برای «بروکسل بهتر» که توسط حدود 1500 شرکت کننده تهیه شده بود منتشر کرد.

ماری راوردو، که برای یک سازمان غیردولتی بین‌المللی در بروکسل کار می‌کند، در یکی از کارگاه‌های تدوین سیاست شرکت کرد. «این واقعاً الهام‌بخش بود که در اتاقی با سایر غیر بلژیکی‌هایی بودم که سرشار از ایده‌های مثبت برای بروکسل بودند. این می تواند یک مکان خسته کننده برای زندگی باشد، اما همچنین یک شهر فوق العاده است و خانه ما است.»

اگرچه غیر بلژیکی‌ها نمی‌توانند در انتخابات منطقه‌ای در 9 ژوئن 2024 رای دهند، اما او امیدوار بود که اقدام صدای بروکسل به بهبودهای واقعی در زندگی روزمره منجر شود و راه را برای فرصت‌های بیشتر برای مشارکت معنادار هموار کند.

بروکسل یکی از جهانی ترین شهرهای جهان است

پاسکال اسمت، وزیر امور خارجه بروکسل، که او نیز پشت این ابتکار عمل است، می‌گوید که شهر به سادگی نمی‌تواند از هر سه نفری که نمی‌توانند در انتخابات منطقه‌ای رای دهند، یک نفر را نادیده بگیرد. آنها بخش مهمی از این شهر هستند و هر روز به شکل گیری شهر ما کمک می کنند.

اسمت با اشاره به اینکه بروکسل یکی از جهانی ترین شهرهای جهان با بیش از 180 ملیت بود، می گوید که افتخار می کند که پارلمان بروکسل “اکنون به معنای واقعی کلمه درهای خود را به روی آنها باز می کند”.

آلن هاچینسون، کمیسر اروپا و سازمان های بین المللی بروکسل، می گوید که فعالیت های مرتبط با حضور سازمان های بین المللی بیش از 20 درصد از تولید اقتصادی و اشتغال در منطقه را تشکیل می دهد.

اما بروکسل‌های بین‌المللی فقط اروپایی‌هایی نیستند که در مؤسسات اتحادیه اروپا یا سایر سازمان‌های بین‌المللی کار می‌کنند. آنها از سراسر جهان می آیند و به همه جنبه های زندگی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی منطقه ما کمک می کنند.»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *