دولت در مورد سیاست سختگیرانه تر پناهجویان به توافق رسید

دولت فدرال بلژیک مراکز پذیرش بیشتری برای پناهجویان در توافقنامه ای ایجاد خواهد کرد که برای کاهش فشار از مناطق و پایان دادن به کمپ های موقت پناهندگان در سراسر کشور طراحی شده است.

دولت همچنین اعلام کرد که شرایط سخت گیرانه تری را برای افرادی که درخواست پناهندگی آنها رد شده است وضع خواهد کرد و همچنین منابع بیشتری را برای بازگرداندن پناهجویان رد شده به کشورشان فراهم خواهد کرد.

تا کنون، تنها یک نقطه ورود به بلژیک برای پناهجویان وجود داشته است – Petit-Château در بروکسل. بر اساس توافق جدید، احتمالاً سه مورد، یکی در هر منطقه وجود دارد.

دولت مجموعاً 4000 مکان جدید برای پناهجویان را پیش‌بینی می‌کند – هرچند بخشی از این ظرفیت با آزاد کردن فضاهایی که در حال حاضر توسط افرادی اشغال شده است که ظاهراً ادعاهایشان رد شده است، محقق می‌شود، اگرچه ممکن است منتظر نتیجه درخواست تجدیدنظر در کشور باشند. دادگاه ها

رودی وروورت، وزیر و رئیس جمهور بروکسل، روز پنجشنبه، صبح پس از اینکه کمیته منتخب دولت فدرال به توافق رسید، در گفتگو با LN24 گفت که این تصمیم “گامی در جهت درست” است.

او گفت: «ما سال‌ها است که این وضعیت را محکوم کرده‌ایم که منطقه مجبور شده است نه تنها برای پذیرش مهاجران غیرقانونی، بلکه حتی پناهجویان، و همه اینها علاوه بر بی‌خانمان‌ها، دولت فدرال را جایگزین کند.

ما سال ها منتظر یک راه حل ساختاری بودیم و فکر می کنم اکنون در مسیر درستی هستیم. احتمالاً کامل نخواهد بود، اما صدها، هزاران محکومیت دولتی وجود داشته است – در ایالتی مانند ما قابل قبول نیست.»

این تصمیم همچنین به این معنی است که پناهجویانی که ادعای آنها رد شده است، 30 روز فرصت خواهند داشت تا مرکز پذیرش را ترک کنند، بدون توجه به اینکه آیا درخواست تجدید نظر در دادگاه ارائه می کنند یا خیر. دولت تخمین می زند که در حال حاضر حدود 1000 نفر در این سمت هستند.

نیکول دی مور، وزیر امور خارجه در امور پناهندگی و مهاجرت گفت که این توافق تدابیر سختگیرانه ای را برای مهاجرت به کشور اعمال می کند.

او در بیانیه ای گفت: «وضعیت موجود در مورد مهاجرت غیرقابل دفاع است.» اصلاحات، هم در سطح بلژیک و هم در سطح اروپا، به ما کنترل بیشتری بر مهاجرت می دهد.

«شرایط غیر قابل تحملی که امروز می بینیم، دیگر نمی خواهم ببینم، با این بسته اول اقدامات، راه اصلاح را در پیش می گیریم.

اماکن پذیرش فقط به افرادی تعلق می گیرد که در پروسه پناهندگی هستند، همکاری در بازگشت در قانون پیش بینی خواهد شد، با سوء استفاده ها مبارزه خواهد شد و مانند همیشه از افراد آسیب پذیر حمایت می شود.

همچنین انتظار می‌رود که این توافق مدت زمان اخراج افرادی را که درخواست پناهندگی آنها رد شده است، با حمایت بیشتر از بازگشت داوطلبانه و همچنین اخراج اجباری کاهش دهد.

همچنین برای والدین غیر بلژیکی دشوارتر خواهد بود که برای الحاق خانواده برای فرزندان بلژیکی خود درخواست دهند، زیرا والدین باید ثابت کنند که حمایت روزانه از فرزند خود را تامین می کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *