راه حل طولانی مدت برای بی خانمان ها در سیستم متروی بروکسل مورد نیاز است

شرکت متروی بروکسل، Stib، در طول ماه‌های زمستان، بیش از 700 بی‌خانمان را در خود جای داده و ایستگاه‌هایی را در شب باز می‌کند تا آنها بتوانند در پناه سرما بیشتر بخوابند.

اما بروز گزارش می دهد که با توجه به اینکه “طرح زمستانی” در 31 مارس با فرا رسیدن رسمی بهار پایان یافت، به یک راه حل طولانی مدت نیاز است.

با غیر اجباری شدن طرح زمستانی، افراد بی خانمان دیگر اجازه ندارند شب را در ایستگاه های مترو بگذرانند.

سخنگوی Stib توضیح داد: “این به تدریج اتفاق می افتد.” از ابتدای ماه مارس، ما با مردم صحبت می‌کنیم، به آنها اطلاع می‌دهیم و به دنبال راه‌حل می‌گردیم. همه چیز به روشی انسانی انجام می شود.»

هر سال، Stib دوباره به دنبال راه حل می گردد. اما به منظور مقابله ساختاری با این مشکل، دولت بروکسل اکنون پروژه SubLINK را راه اندازی کرده است.

هدف این است که همه سازمان های درگیر در این مشکل را گرد هم بیاوریم. علاوه بر Stib و Samusocial، سازمان‌های غیرانتفاعی Diogènes، Lama و Transit نیز شرکت می‌کنند.

اریک هوسون از لاما گفت: «وضعیت در متروی بروکسل مشکل ساز است.

«حدود 700 نفر هر روز آنجا می مانند. همراه با Stib، ما می خواهیم به دنبال راه حلی برای این افراد باشیم.»

فاز اول این پروژه در اواسط ماه مارس در ایستگاه متروی پورت دی نامور، جایی که بیشترین گروه بی خانمان ها در زمستان امسال در آنجا ساکن شدند، آغاز شد. هدف در این مرحله اول این است که بفهمیم چه کسانی در ایستگاه ها می مانند و راه حل های ممکن چیست.

هوسون گفت: «چهار دسته از افراد در آنجا اقامت دارند: افراد بی خانمان، مهاجران، معتادان به مواد مخدر و افرادی که مشکلات سلامت روانی دارند.

«این یک گروه بسیار متنوع است. به همین دلیل است که ما اکنون در تلاشیم تا دریابیم که اولاً مردم چه کسانی هستند. برای مثال، افرادی که مدارک اقامت معتبر ندارند، نسبت به پناهجویان به راه حل های متفاوتی نیاز دارند.»

به طور خاص، دو کارگر از Diogènes و Lama در حال انجام خدمات در ایستگاه مترو هستند، امیدوارند که تیم های بیشتری نیز به زودی برای ارزیابی نیازها به اطراف بروند. پس از آن، سازمان ها اقدامات مشخصی را انجام خواهند داد.

برای استقرار تیم های بیشتر، کارکنان بیشتری مورد نیاز است. 11 نفر دیگر برای عملیات SubLINK در این سه انجمن استخدام خواهند شد و دیوژنز و لاما قبلاً موقعیت های شغلی خالی صادر کرده اند و متقاضیان زیادی را برای آنها دریافت کرده اند.

هوسون گفت: «در ماه آوریل ما قادر خواهیم بود کارمندان جدیدی را استخدام کنیم.

هنگامی که کارکنان بیشتری وجود داشته باشد و مسائل مربوط به ایستگاه مترو Naamsepoort به خوبی درک شود، این پروژه در ایستگاه های مترو دیگر نیز اجرا خواهد شد.

هوسون گفت: «شاید در اواخر ماه مه یا اوایل ژوئن، ما از مشکل‌ترین ایستگاه‌ها شروع کنیم: Ribeaucourt، Yser و Merode.

SubLINK برای یک سال با 816000 یورو اختصاص داده شده است.

هوسون گفت: “ایده این است که برای زمستان آینده آماده شویم.” ما واقعاً باید روی یک رویکرد ساختاری کار کنیم.»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *