“عدالت طبقاتی”: هیچ برنامه ای برای تجدید نظر در مورد احکام ملایم در مورد دانش آموزانی که به مرگ هشیار هستند، وجود ندارد

به دانشجویان دانشگاه KU Leuven که در قتل هولناک ساندا دیا دست داشتند، احکام ملایمی صادر شد که منتقدان از آن به عنوان «عدالت کلاسی» یاد می‌کنند و گفتند که دانشجویان سفیدپوست و ثروتمند برادری بدون حتی یک علامت در سوابق جنایی خود ترک می‌کنند.

با این وجود، هیچ درخواست تجدیدنظری در مورد محکومیت 18 عضو گروه درگیر به نام “حلقه Reuzegom” برنامه ریزی نشده است.

تظاهرکنندگان در اعتراض به حکم صادره از سوی دادگاه بلژیک در اوایل ماه جاری تظاهرات کردند، اما به گفته دادگاه، احزاب مدنی، دادستان عمومی و خود دانشجویان محکوم شده اند تصمیم گرفته اند از تجدیدنظرخواهی خودداری کنند.

ساندا دیا، یک دانشجوی 20 ساله در KU Leuven، در سال 2018 در حلقه Reuzegom در حین هجوم جان خود را از دست داد.

18 متهم هر کدام به خدمات عمومی (200 تا 300 ساعت) و جریمه 400 یورویی محکوم شدند.

این واقعیت که آنها به خدمات اجتماعی محکوم شدند، انتقادات زیادی را به دنبال داشت، به ویژه به این دلیل که این احکام در سوابق کیفری آنها وجود ندارد.

محکومان به نقض قانون رفاه حیوانات، رفتار تحقیرآمیز و قتل عمد مجرم شناخته شدند. با این حال، آنها از استفاده از یک ماده مضر و سهل انگاری مقصر تبرئه شدند.

یکی از شعارهای تظاهرکنندگان «حفاظت از نخبگان سفید را متوقف کنید».

اسامی 20 عضو ادعایی گروه دانشجویی Reuzegom – 18 نفری که محاکمه شدند و دو نفر دیگر که محاکمه نشدند – چندین بار روی دیواری در یک کوچه عابر پیاده در مرکز گنت که به نقاشی های دیواری و هنر خیابانی اختصاص داده شده بود، دیوار نوشته شد. عنوان: “قاتلان Reuzegom”.

شهر گنت هر بار برای اینکه در توهین احتمالی شریک نباشد، نام ها را رنگ آمیزی کرده است و شکایتی رسمی علیه هنرمند یا هنرمندان ناشناس ثبت شد.

شهردار ماتیاس دی کلرک گفت که با خشمی که پس از محاکمه به وجود آمده است ابراز همدردی می کند، اما او “حکومت قانون” را تایید می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *