فنجان های قابل استفاده مجدد هنوز هم از جشنواره های موسیقی بزرگ بلژیکی دور هستند

برگزارکنندگان سه جشنواره بزرگ موسیقی در بلژیک در تابستان امسال خواستار معافیت از مقررات جدید سراسر اروپا در مورد پلاستیک های یکبار مصرف شده اند.

طبق قوانین بسته بندی اتحادیه اروپا، نوشیدنی ها فقط باید در فنجان های قابل استفاده مجدد، بطری های PET و قوطی ها در جشنواره ها سرو شوند. این قانون سخت‌گیرانه‌تر که پلاستیک‌های یک‌بار مصرف را هدف قرار می‌دهد، باید در حدود 1700 رویداد در بلژیک اعمال شود.

قبلاً در 27-28 می، جشنواره CORE بروکسل در پارک اسقم به اکثر شرکت کنندگان فنجان های قابل استفاده مجدد ارائه کرد. دنیس کوربزیر، سخنگوی جشنواره گفت: کافه Couleur، در همان محل در 23 تا 25 ژوئن، این سیستم را به طور کامل پذیرفته است – البته با هزینه 50,000 یورو و 70 داوطلب.

با این حال، برگزارکنندگان Graspop Metal (15-18 ژوئن، Dessel)، Rock Werchter (29 ژوئن تا 2 ژوئیه، در نزدیکی Leuven) و Tomorrowland (21-30 ژوئیه، Boom)، از وزیر محیط زیست فلاندری، Zuhal Demir خواسته اند که از این امر مستثنی شود. قانون، بنابراین افرادی که در این جشنواره ها شرکت می کنند همچنان از فنجان های یکبار مصرف می نوشند.

اندی پیترز، سخنگوی دمیر گفت: «ما می‌خواهیم تأثیر مثبتی بر محیط‌زیست ایجاد کنیم، اما می‌دانیم که آیا نمی‌توان با لیوان‌های قابل استفاده مجدد کار کرد.

پیترز گفت: برای ادامه استفاده از لیوان های یکبار مصرف، برگزارکنندگان باید بتوانند نشان دهند که چرا نمی توانند با مقررات جدید مطابقت داشته باشند – به عنوان مثال اگر نمی توانند فنجان ها را به سرعت کافی تهیه یا بشویید.

«شما باید بهداشت عمومی را در نظر بگیرید، به همین دلیل است که فنجان ها پس از شستن باید کاملاً خشک شوند. در غیر این صورت، باکتری ها می توانند پخش شوند.»

Tomorrowland در کمپ خود با فنجان های قابل استفاده مجدد کار می کند، اما نه جشنواره.

سخنگوی دبی ویلمسن توضیح داد: “ما 200000 بازدیدکننده در آخر هفته داریم و نمی توانیم این حجم از فنجان ها را تهیه، شستشو و ذخیره کنیم.”

او اضافه کرد که بدون جایی در محل برگزاری برای مدیریت آنها، Tomorrowland باید آنها را خارج از سایت حمل کند. این نه زیست‌محیطی است و نه برای محله خوب است و جشنواره هنوز از سال گذشته سهام زیادی داشت.

Rock Werchter قول داده است که از فنجان های قابل استفاده مجدد در سال آینده استفاده خواهد کرد. نله بیگاره، سخنگوی سازمان دهنده رویداد Live Nation، گفت: «ما قطعاً می خواهیم از این قانون پیروی کنیم.

و در حالی که رویداد اصلی چهار روزه به لیوان های یکبار مصرف می چسبد، جشنواره های Werchter Boutique و TW Classic روز این برند امسال برای اولین بار از فنجان های قابل استفاده مجدد استفاده خواهند کرد.

سخنگوی دمیر با تاکید بر اینکه استثنائات قاعده به زودی ناپدید خواهند شد، در واقع، سال 2023 “سال گذار” خواهد بود.

لیوان های یکبار مصرف تقریباً همه “rPET” (PET بازیافتی) هستند زیرا از مواد بازیافتی ساخته شده و پس از استفاده جمع آوری می شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *