لغو و تخلیه: طوفان جشنواره های موسیقی آخر هفته را مختل می کند

رعد و برق شدید در سراسر بلژیک – به ویژه در والونیا – باعث اختلال در تعدادی از جشنواره‌های موسیقی تابستانی در آخر هفته شده است.

جشنواره Les Ardentes آخرین روز اجراهای خود را لغو کرد، LaSemo تخلیه شد و بعداً بازگشایی شد و Brosella به تعویق افتاد.

بسیاری از شرکت کنندگان جشنواره با عصبانیت از این اختلالات واکنش نشان دادند و گفتند که مسئولان تا آخرین لحظه اطلاعاتی در مورد تاخیر و لغو اعلام نکرده اند.

برای طرفدارانی که از کشورهای دیگر سفر می کردند، این بدان معنی بود که یک سفر طولانی با چرخیدن و بازگشت به خانه به پایان رسید.

تخمین زده می شود که 20000 کمپینگ از Les Ardentes تخلیه شدند. پس از بهبود وضعیت آب و هوا، کسانی که نمی توانستند به خانه های خود بازگردند، به اردوگاه دعوت شدند تا شب را بمانند.

یکی از خبرنگاران RTL گزارش داد: «چهره‌ها در اینجا افسرده هستند – بیشتر تماشاگران جشنواره از فرانسه یا انگلیس آمده‌اند. “هضم این رفت و برگشت سخت شده است.”

مقامات گفتند پس از “پیش بینی های فاجعه بار” صادر شده توسط موسسه سلطنتی هواشناسی بلژیک (RMI) نمی خواهند هیچ خطری را متحمل شوند.

احتیاط آنها ریشه در تجربه دارد: طوفان های تابستانی سال 2021 سیل مرگباری را به بلژیک آورد و پنج شرکت کننده در جشنواره در سال 2011 پس از فروریختن دو خیمه شب بازی در طی یک طوفان در Pukkelpop جان باختند.

یکی از شرکت کنندگان فرانسوی با صحبت از کنسلی های مربوط به طوفان آخر هفته و توضیح اینکه سه ساعت رانندگی کرده بود تا در Les Ardentes شرکت کند، به RTL گفت: “من منزجر هستم.”

یکی دیگر از شرکت کنندگان شکایت کرد که آنها 300 یورو برای بلیت های خود خرج کرده اند که فقط روز آخر لغو شد.

یکی دیگر هم شکایت کرد: «صادقانه بگویم، جالب نیست، آنها در آخرین لحظه به ما گفتند. اما ما هنوز یک جشنواره واقعا خوب داشتیم و علیرغم همه چیز می خواهیم از آنها تشکر کنیم.

شهردار لیژ، محل برگزاری Les Ardentes، این تصمیم را دشوار، اما ضروری توصیف کرد. تخمین زده می شود که 70000 نفر در این مراسم شرکت کنند.

ویلی دمایر گفت: “این تصمیم به دلیل نظر رسمی RMI است که منطقه را در فاز نارنجی با بادهای بسیار قوی برای تاسیسات و همراه با تگرگ قرار می دهد.”

“انتظار می رود اندازه تگرگ ها تا 5 سانتی متر باشد. اگر به سرت بزنند، ممکن است جمجمه ات بشکند.»

LaSemo که در اوایل بعدازظهر یکشنبه به دلیل خطر رعد و برق به طور پیشگیرانه تخلیه شده بود، درهای خود را بعد از ظهر یکشنبه دوباره باز کرد. Brosella در پارک Osseghem بروکسل برنامه کنسرت های خود را به تاخیر انداخت و در ساعت 18 بازگشایی شد.

عکس: برونو فاهی/بلگا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *