هتل آستوریا بروکسل پس از 17 سال بازگشایی می شود

هتل نمادین آستوریا بروکسل در تابستان 2024 برای اولین بار در 17 سال گذشته بازگشایی خواهد شد.

به گزارش RTBF، آستوریا در خیابان رویال، کاخ ساخته شده در سال 1910، اولین بار توسط یک گروه سعودی که قصد بازسازی آن را داشت، خریداری شد، اما برنامه های خود را رها کرد.

سپس در سال 2016 توسط گروه هتل Corinthia خریداری شد که تقریباً به طور کامل از ابتدا بازسازی شده است.

در حال حاضر، کار ساختاری به پایان رسیده است و برای تبدیل آن به گل سرسبد جدید هتل های لوکس در بروکسل، کارهای نهایی اضافه خواهد شد.

پیر جانگوکس، مدیر پروژه گروه Corinthia گفت: “اینجا در طبقه همکف، تمام دکوراسیون ها به طور یکسان بازسازی خواهند شد.”

«چند نورگیر در اینجا وجود دارد که فعلاً بسته است. آنها قرار است با شیشه های رنگی بازسازی شوند.”

تصاویر مفهومی فضاهای تمام‌شده را نشان می‌دهند که از کف تا سقف غرق در لوکس کلاسیک، با ستون‌های بلند و لوسترهای ماموت هستند.

سالن اصلی هتل دارای سقف شیشه ای غول پیکر به ارتفاع 11 متر است که به دوران شکوه هتل در میزبانی پادشاهان بازمی گردد.

فرانسیس متزگر، معمار مسئول بازسازی، توضیح داد: «در اینجا ما از عکس‌های دوره و تکه‌های شیشه رنگی که در طبقه اول در بالای پلکان بزرگ باقی مانده بود، کار کردیم.

“ما توانستیم سقف شیشه ای را به شکل اصلی خود به طور کامل دوباره طراحی کنیم و در عین حال فناوری امروزی را به آن بدهیم. سقف شیشه ای قدیمی بعد از جنگ برچیده شد، زیرا ضد آب نبود و داخل آن باران می بارید.

متزگر خاطرنشان کرد: تنش بین احترام به میراث و مدرنیته پیچیدگی این پروژه است. جهان تقریباً یک قرن است، اما دیگر استانداردهای لوکس امروزی را برآورده نمی کند.

این پروژه تا کنون در موعد مقرر به پایان می رسد، و اتاق ها با پارتیشن ها و سایر جزئیات در حال حاضر که تمام کارهای اصلی سازه ای به پایان رسیده است، تجهیز شده اند.

این کاخ 126 اتاقه شامل 37 سوئیت است و دو رستوران را نیز در خود جای خواهد داد – یک رستوران غذاخوری و یک رستوران غذا با یک سرآشپز مشهور بلژیکی.

ادوارد لیندرز، مدیر هتل کورینتیا گراند آستوریا بروکسل، گفت: «در زیرزمین یک اسپای بزرگ و البته اتاق‌ها با سوئیت‌های بزرگ 350 متر مربعی نیز وجود خواهد داشت.

حتی امکان اجاره طبقه ششم نیز وجود دارد که بیش از 650 متر مربع را پوشش می دهد. اما آنچه بیش از همه مهم است، تجربه در این ساختمان استثنایی است که با احترام به میراث خود بازسازی شده است.

قیمت رسمی رزرو اتاق در هتل قصر هنوز مشخص نیست، اما برای کوچکترین اتاق ها می توان انتظار پرداخت حداقل 500 تا 1000 یورو در هر شب را داشت که مشتریان ثروتمند را هدف قرار می دهد.

لیندرز گفت: «بازار آمریکا برای ما مهم است، اما انگلیسی، فرانسوی، هلندی و آلمانی نیز مهم است، نه اینکه به تعداد مشخصی از مشتریان خاورمیانه اشاره کنیم.» و افزود که آنها همچنین امیدوارند مشتریان محلی را جذب کنند.

ما امیدواریم که به زودی دوباره مردم بروکسل را مانند گذشته در اینجا ببینیم.

بیش از 200 نفر در هتل آستوریا با بهره برداری کامل استخدام خواهند شد.

گروه Corinthia مایل نیست در حال حاضر سرمایه گذاری انجام شده را اعلام کند، اما هزینه باید به سمت بالا بازنگری شود، به ویژه با توجه به همه گیری و تورم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *