پزشکان در نظر دارند قوانین جدید نوبت دهی شبانه را اعتصاب کنند

پزشکان عمومی بلژیک در حال بررسی اعتصاب در اعتراض به اقدامات جدید پیشنهادی فرانک وندنبروک، وزیر بهداشت فدرال این کشور هستند.

RTL گزارش می دهد که Vandenbroucke می خواهد اطمینان حاصل کند که خدمات پزشکی آماده خدمت 1733 در تمام ساعات شبانه روز در دسترس است، که به این معنی است که پزشکان باید شیفت های شب را بین خود در میان کمبود کارکنان تقسیم کنند.

قوانین جدید تصریح می‌کند که شیفت‌های شب باید تحت پوشش دو پزشک باشد – یکی در یک پست پزشکی برای مشاوره و دیگری برای ویزیت در منزل.

اما رهبران اتحادیه ها می گویند این سیستم به سختی قابل اجرا است.

لوک هری، رئیس Absym، انجمن اتحادیه‌های پزشکی بلژیک، گفت: «پیدا کردن پزشکانی که می‌خواهند برای یک شیفت در دسترس باشند، آسان نیست، و حتی سخت‌تر است که دکتری را که هیچ کاری انجام نمی‌دهد، سر کار بگذاریم.

«دو پزشک برای مدیریت شاید فقط دو مورد در شب، هنوز پزشکان زیادی هستند. یافتن 30 تا 40 پزشک بیشتر در روز یک ماموریت غیرممکن است.

سرویس 1733 که معمولاً تماس‌های غیر اضطراری را انجام می‌دهد، به دلیل کمبود مداوم کارکنان، دیگر قادر به ارائه شیفت‌های شبانه نیست. Vandenbroucke از پزشکان عمومی می خواهد که کمبود کارکنان را جبران کنند.

تنها در والونیا حدود 30 موقعیت آماده خدمت وجود دارد که تخمین زده می شود به طور متوسط ​​کمی بیش از یک تماس به ازای هر 100000 نفر انجام شود.

واندنبروک گفت: «در والونیا توافق‌هایی بین پزشکان وجود داشت که بیماران را فقط در موارد خاص در شب ببینند – درد غیرقابل تحمل، گواهی فوت، ساکنان خانه سالمندان و بیماران مراقبت‌های تسکینی.

این هرگز یک دستورالعمل رسمی نبوده است. 1733 اکنون از دستورالعمل‌های رسمی پیروی می‌کند، به این معنی که برخی از بیماران با سطوح کافی فوریت نیز می‌توانند در طول شب ویزیت شوند.

در مواجهه با این اقدامات جدید، پزشکان عمومی می گویند که آماده اعتصاب هستند.

هری گفت: “من معتقدم که پزشکان، همکاران، شاید تا آنجا پیش بروند که این شیفت شب را مسدود کنند، اگرچه این خواسته ما نیست.”

واندنبروک گفت که بحث ها ادامه دارد و افزود که او می خواهد راه حل های ساختاری بلندمدتی را همراه با پزشکان عمومی پیدا کند.

حتی بدون بار اضافی شیفت های شبانه اجباری برای خط تلفن 1733، پزشکان بلژیکی با مشکل مواجه هستند – 14 درصد از پزشکان عمومی در بروکسل در مقایسه با 17 درصد برای کشور، به دلیل تحت فشار بودن تقاضا، پذیرش بیماران جدید را متوقف کرده اند.

پزشکان عمومی به وظایف اداری اضافی اشاره می‌کنند که از زمان همه‌گیری، حجم کاری آنها را افزایش داده است، و تعداد زیادی از پزشکان عمومی نیز بدون اینکه پزشکان جوان کافی وارد نیروی کار شوند، بازنشسته می‌شوند.

کمیته برنامه‌ریزی تامین پزشکی FPS یک نظرسنجی جدید ترتیب داد تا بینش بهتری در مورد تعداد ساعات کار در هفته پزشکان تمام وقت و نحوه پر کردن آنها ارائه دهد. این نظرسنجی همچنین در چارچوب تعیین سهمیه پزشکان برای سال 2029 قرار دارد.

در میان یافته‌های دیگر، این سروی تفاوت‌های زیادی را بین استان‌ها در مورد پذیرش بیماران جدید و میانگین ساعات کار در هفته نشان داد.

برای مثال، در فلاندر غربی، تنها 8 درصد از پزشکان عمومی از بیماران جدید امتناع می‌کنند، در حالی که این رقم در فلاندر شرقی نزدیک به 22 درصد است.

و در حالی که پزشکان عمومی فلاندری و والون میانگین کار در هفته 50 ساعت دارند، این رقم برای پزشکان عمومی بروکسل 42 ساعت است.

تفاوت دیگر این واقعیت است که پزشکان عمومی بروکسل بیشتر در یک مرکز پزشکی با نرخ ثابت کار می کنند (که در آن مبلغ ثابتی به ازای هر بیمار ثبت نام شده پرداخت می شود) که در آن حجم کار کمتر به نظر می رسد.

پزشکان عمومی در بروکسل نیز معمولاً ساعات انتظار کمتری دارند و به طور متوسط ​​زمان کمتری را صرف سفر می کنند. با این حال، آنها زمان بیشتری را صرف برقراری ارتباط با بیماران می‌کنند و گزارش می‌دهند که اغلب با یک مانع زبانی دست و پنجه نرم می‌کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *