کارفور با افزایش مشتریان دست و پنجه نرم می کند زیرا فروشگاه های Delhaize در طول اعتصاب بسته هستند

پس از اعتصاب سراسری کارکنان Delhaize پس از اینکه خواربار فروشی زنجیره ای اعلام کرد که همه فروشگاه ها را به مدلی از حق رای دادن تغییر می دهد، سوپرمارکت های Carrefour خود را غرق در مشتریان دیدند.

128 فروشگاه Delhaize وجود دارد که تحت تأثیر تغییر ناگهانی قرار گرفته اند و 113 فروشگاه در اعتراض بسته شده اند – یعنی 113 مکان کمتر برای مردم برای تهیه مواد غذایی.

نتیجه این است که رقیب Carrefour شاهد افزایش خریداران جدید است، به طوری که زنجیره مجبور شده است با کارکنان و تجهیزات اضافی سازگار شود.

Maxence De Maeseneire، یکی از مدیران فروشگاه، به RTL گفت: “ما مجبور بودیم سفارشات خود را افزایش دهیم و با منابع کارکنان واکنش نشان دهیم.”

ما تعداد زیادی از دانش‌آموزان را فراخواندیم تا مطمئن شویم که خدمات در صندوق‌ها تا حد امکان سریع است و مهم‌تر از همه می‌توانیم قفسه‌هایمان را دوباره ذخیره کنیم.

در لیژ، یک پارکینگ Delhaize در آخر هفته خالی بود – معمولاً یک زمان خرید محبوب – اما بسیاری از اتومبیل‌ها متوجه نشدند که مکان بسته است، فقط به سرعت آن را ترک کردند.

با خودم گفتم، ببینم چه خبر است. اگه باز باشه میرم یکی از این مشتریان توضیح داد که اگر باز نباشد، می روم همسایه.

بسیاری از مشتریان به خصوص از این ناراحتی ناراحت نشدند و گفتند که از اعتصاب حمایت می کنند.

یکی به RTL گفت: «من کاملاً با آنها هستم. «چند سال آنجا کار کردم. صادقانه بگویم، آنها واقعاً در مشکل هستند.»

انتظار می‌رود که تعطیلی‌های Delhaize حداقل تا روز سه‌شنبه ادامه داشته باشد و در آن زمان شورای کاری قرار است در مورد این موضوع بحث کرده و اقدامات احتمالی را انجام دهد.

سخنگوی Delhaize گفت: “113 مغازه بسته است و 15 مغازه باز است” و افزود که تغییر به مدل حق رای دادن “تنها گزینه برای ادامه سرمایه گذاری در آینده ای پایدار برای دلهایز است.”

اما میریام جغام، دبیر دائمی اتحادیه کارگری CNE، گفت: «اتحادیه‌ها از جهان سیاسی انتظار دارند که علیه نگرش شرکت‌های چندملیتی که از قانون سوء استفاده می‌کنند، اقدام کند.»

کارکنان Delhaize طوماری را به راه انداختند تا مغازه ها را تحت مدیریت خود Delhaize نگه دارند، نه اینکه حق رای دادن را به آنها واگذار کنند.

کارگران می‌گویند: «ما کارکنان از دلهایزه می‌خواهیم که به خاطر کارکنان و مشتریان خود از کار عقب نشینی کند. پاداش ماه سیزدهم

ما از مشتریان شما خواسته‌ایم که در صورت موافقت این طومار را امضا کنند و در حالی که منتظر پاسخ شما هستیم، نسخه‌ای از آن را برای اعضای دولت ارسال می‌کنیم.»

عکس: فیلیپ فرانسوا/بلگا

این طومار در آخر هفته بیش از 10000 امضا جمع آوری کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *