کافه مونک پس از امتناع صاحبخانه از تمدید اجاره، درهای خود را می بندد

بروز گزارش می دهد که کافه نمادین بروکسل Monk مدت کوتاهی پس از جشن گرفتن 10 سالگی خود درهای خود را می بندد.

صاحب کافه گفت که صاحبخانه آن، خرده‌فروش نوشیدنی Horeca Logistics Services (HLS)، از تمدید اجاره امتناع می‌کند زیرا می‌خواهد بازسازی‌ها را انجام دهد.

مونک نسبت به تصمیم عدم تمدید اجاره اقدام قانونی کرده بود، اما طبق قانون اجاره، در صورتی که مالک بخواهد کارهای سازه‌ای را انجام دهد که شامل تخریب و بازسازی با هزینه بیش از سه سال اجاره باشد، می‌توان از تمدید اجاره نامه تجاری خودداری کرد. .

فیلیپ جانس اپراتور به Bruzz گفت: “به نظر من، مالک از قانون سوء استفاده می کند تا ما را به این شکل بیرون کند.”

“ما در تضاد بودیم، همکاری ما تبدیل به یک رشته بحث در مورد قیمت نوشیدنی، محدوده، اجاره، کارهای نوسازی شده بود… من فکر می کنم او مستاجری را ترجیح می دهد که از خود دفاع نمی کند.”

جانس گفت که او همچنین نمی‌داند که مالک چه بازسازی‌هایی را می‌تواند برنامه‌ریزی کند، زیرا این ملک (تا حدی) به عنوان یک سایت میراث محافظت می‌شود.

مونک باید ساختمان خیابان سنت کاترین را حداکثر تا 18 مه 2023 تخلیه کند. در حالی که مالک HLS مایل به اظهار نظر در مورد این موضوع نبود، قول داد که این ملک همچنان به یک تجارت پذیرایی ادامه دهد.

یانس 10 سال پیش مونک را پس از اعلام ورشکستگی با همین نام اما با اپراتور متفاوت، تصاحب کرد.

یانس در مورد تصمیم برای عدم تمدید اجاره گفت: “من به ویژه ناامید هستم.”

«ناگهان 27 کارمند شغل خود را از دست می دهند، در حالی که Monk یک تجارت پر رونق و از نظر مالی سالم است. ما به دنبال مکان دیگری هستیم، اما در حال حاضر با توجه به بازه زمانی، هنوز اخبار زیادی در مورد آن نداریم. امیدوارم بتوانیم به موجودیت ادامه دهیم.7

یانس، با استدلال برای قانون تجارت که قرارداد آبجوسازی را تعریف می کند، گفت: “قراردادهای آبجوسازی اپراتورهای داخلی را خفه می کند، فاقد هرگونه چارچوب قانونی است و نیاز فوری به تعریف در قانون تجارت دارد.”

قراردادها در یک منطقه خاکستری قانونی قرار دارند و به آبجوها و فروشندگان مشروب اجازه می‌دهند بدون مشورت یا پاسخگویی قیمت‌ها را افزایش دهند، قیمت‌های غیربازاری را اعمال کنند، پیشنهاد نوشیدنی اجباری را تغییر دهند، اجاره ۱۰۰ درصدی را در طول دوره کووید دریافت کنند و غیره.»

برای به دست آوردن Monk، یانز در آن زمان 120000 یورو پرداخت کرد، هزینه ای یکباره در هنگام خرید یک ملک تجاری برای به دست گرفتن مشتریان یا تعمیرات خاص، یا صرفاً به این دلیل که ملکی در یک مکان عالی است.

یانس همچنین مجبور شد در ازای 150000 یورو کارهای بهسازی ملک را انجام دهد.

با وجود بسته شدن قریب الوقوع، جشن 10 سالگی همچنان طبق برنامه ریزی انجام می شود و در روز شنبه 13 مه برگزار می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *