گرم ترین 11 ژوئن در تاریخ با آب و هوای گرم تر در آینده

رکورد گرما در این هفته در بلژیک شکسته شده است زیرا دما در برخی نقاط از 30 درجه سانتیگراد بالاتر می رود.

رکورد سال 2006 برای گرمترین 11 ژوئن (30.2 درجه سانتیگراد) بعد از ظهر یکشنبه در ساعت 15:00 شکسته شد، زمانی که دما در ایستگاه Uccle به 30.4 درجه سانتیگراد رسید و در نهایت به 31.2 درجه سانتیگراد رسید.

قرائت نهایی آن یکشنبه از زمان شروع اندازه گیری ها در سال 1892 رکورد گرمای روزانه جدیدی را ثبت کرد.

اوضاع هم به این زودی ها آرام نمی شود. پس از یک تعطیلات آخر هفته گرم و آفتابی، هفته موارد مشابه را به ارمغان می آورد.

روز سه شنبه عمدتاً آفتابی است و دمای هوا به 23 درجه سانتیگراد در امتداد ساحل و 27 تا 28 درجه سانتیگراد در سایر نقاط می رسد.

چهارشنبه نیمه ابری اما خشک و حداکثر دما بین 22 تا 23 درجه سانتیگراد در آردن بالا و 27 تا 28 درجه سانتیگراد در بیشتر مناطق دیگر کشور خواهد بود.

روز پنجشنبه در نهایت پوشش ابری و شاید چند بارندگی را به همراه خواهد داشت و بیشینه ها همچنان بین 22 تا 28 درجه سانتی گراد خواهد بود.

در روز جمعه، خورشید با قدرت کامل بازخواهد گشت، اما بیشینه ها کمی بین 19 تا 26 درجه سانتیگراد کاهش می یابد و به دنبال آن آخر هفته گرم و آفتابی دیگری وجود دارد که دما دوباره به 30 درجه سانتیگراد می رسد.

هوای گرم هشدار زردی را از سوی سازمان هواشناسی بلژیک، RMI، به همراه داشته است که نسبت به موج گرما با دمای تا 31 درجه سانتی گراد در نقاط مختلف هشدار می دهد.

برخی از آنها از این مزیت استفاده می کنند: طبق گزارش دفتر گردشگری استان وستتوئر، حدود 300,000 بازدیدکننده در آخر هفته به سواحل بلژیک هجوم آوردند و هتل ها دارای ضریب اشغال 90 درصدی بودند.

برای مقابله با شلوغی مورد انتظار، شرکت راه آهن بلژیکی SNCB قطارهای اضافی به اوستنده و بلانکنبرگ اجاره کرد.

یکی از سخنگویان توضیح داد: “این شلوغ است اما قابل کنترل است – قطارهای اضافی که مردم را به دریا می بردند، عقب ماندند تا آنها را عصر به خانه ببرند.”

اما از آنجایی که هوای گرم زودتر از حد انتظار آمد – فصل توریستی به طور رسمی تا 15 ژوئن شروع نمی شود – هیچ ناجی غریق در صحنه نبود و کسی برای خالی کردن سطل های زباله وجود نداشت، به این معنی که زباله ها پر شده بود.

یکی از گردشگران به RTBF گفت: «همه جا زباله است. «حتی در آب هم زباله پیدا کردیم. فکر می‌کنم مردم کثیف‌تر و کثیف‌تر می‌شوند.»

سخنگوی اداره حذف زباله توضیح داد: “انتقال ها سازماندهی شده است، اما ما هنوز نمی دانیم که چه تمهیداتی در تابستان امسال انجام خواهد شد.”

ما هر کاری که بتوانیم انجام می دهیم، اما غیرممکن را نمی توانیم انجام دهیم.

عکس: Maaike Tijssens/Belga

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *