یان فابر هنرمند به دلیل جرایمی از جمله تجاوز جنسی به ۱۸ ماه حبس تعلیقی محکوم شد

چهار سال پیش، یان فابر در مصاحبه ای با VRT News گفت که در 40 سال گذشته هیچ مشکلی با رفتار نامناسب در گروه رقص Troubleyn او وجود نداشته است. چند تن از رقصندگانی که برای او کار کرده بودند موافق نبودند. 20 کارمند سابق، هم رقصنده و هم کارآموز، نامه ای سرگشاده نوشتند و در مورد مسائلی که در حین حضور در ترابلین با رفتارهای جنسی نامناسب مواجه شده بودند، گفتند.

آنها از تحقیر، رفتار جنسی نامناسب و سوء استفاده از قدرت صحبت کردند. 11 زن در این پرونده شاکیان احزاب مدنی بودند. پرونده دوازدهمین قربانی از سوی مراجع قضایی به دادگاه معرفی شد. از 12 قربانی ادعایی، دادگاه دریافت که شواهد کافی علیه یان فابر وجود دارد که ثابت کند او علیه 6 نفر از آنها تخلف کرده است. او از جرائمی که متهم به ارتکاب 7 نفر شده بود تبرئه شدهفتم زن در مورد 5 زن دیگر نیز حکم به منع قانونی داده شد.

یان فابر نه در جریان محاکمه و نه در زمان صدور حکم حضور نداشت. در روز دوم محاکمه، وکیل یان فابر نامه ای دست نوشته به دادگاه ارائه کرد که در آن موکلش هرگونه تخلف را انکار کرده بود. شرکت رقص یان فابر Troubelyn برای تأمل در مورد حکم صادر شده وقت می گذارد. هیئت مدیره گروه رقص بعداً در روز جمعه تشکیل جلسه خواهد داد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *