بروکسل از طرحی برای تبدیل شدن به «شهر هوشمند» رونمایی کرد

شهر بروکسل رسماً استراتژی خود را برای تبدیل خود به «شهر هوشمند» ارائه کرده است، یعنی شهری که از فناوری‌ها برای کارآمدتر کردن خدمات و بهبود کیفیت کلی زندگی در پایتخت بلژیک استفاده می‌کند.

ایده این است که فناوری جدید می تواند به ساکنان بروکسل و مشاغل کمک کند و در عین حال اثرات زیست محیطی را کاهش دهد.

حدود 48 پروژه در حدود هفت حوزه سیاستی به عنوان بخشی از استراتژی تعریف شد.

این طرح ها نه تنها بخش های شهرداری، بلکه شرکت ها، موسسات تحقیقاتی و جامعه مدنی را نیز شامل می شود. فراخوان اولیه پروژه از این بازیگران دعوت کرد تا برای 30000 یورو یارانه درخواست دهند.

یکی از پروژه ها از خود دولت بروکسل است که در حال توسعه یک ابزار نقشه برداری است که می تواند به عنوان وسیله ای برای تبدیل بروکسل به یک “شهر 10 دقیقه ای” عمل کند و نشان دهد که در آن همه امکانات اولیه در حداکثر 10 دقیقه پیاده یا با دوچرخه در کجا قرار دارند. .

نقشه دیجیتال به سیاستگذاران اجازه می‌دهد تا تأثیر پروژه‌ها را ارزیابی کرده و شکاف‌ها را در تطابق عرضه و تقاضا شناسایی کنند.

برای پروژه دیگری، منطقه بروکسل-شمال در نظر دارد به یک “منطقه مثبت انرژی” یا محله ای تبدیل شود که در آن انرژی بیشتر از مصرف انرژی تولید می شود، از جمله از طریق نوسازی در مقیاس بزرگ، نصب انرژی های تجدیدپذیر و سیستم های مدیریت انرژی فن آوری. .

همچنین طرح‌هایی برای افزایش دیجیتالی‌سازی در مدارس، از جمله از طریق ارائه لپ‌تاپ به همه دانش‌آموزان از پایه‌های چهارم تا ششم متوسطه، علاوه بر ارائه آموزش برای والدین در اطراف مدرسه هوشمند و آموزش کدگذاری برای دانش‌آموزان، گنجانده شده است.

هدف یک پروژه تحرک نیز بهبود عرضه پارکینگ و فضاهای تحویل با جمع‌آوری داده‌ها از طریق حسگرها و اسکن خودروها است.

بروکسل در جاه طلبی خود برای تبدیل شدن به یک “شهر هوشمند” به سختی تنها نیست – تعدادی از شهرهای اروپایی دیگر در حال پرده برداری از استراتژی های مشابه هستند تا خدمات را سبزتر، با فناوری پیشرفته تر و کارآمدتر کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *