9 شاهین در بلندترین ساختمان های بروکسل لانه می کنند

بروکسل در این هفته با جوجه کشی چندین تخم شاهین در سطح شهر از حداقل 9 ساکن جدید استقبال کرده است.

به گفته سازمان Falcons for All، در برخی از بلندترین ساختمان‌های شهر، از جمله کلیسای جامع سنت مایکل و سنت گودولا، لانه‌هایی پیدا شده است.

نقشه لانه‌های شاهین، همراه با دوربین‌های زنده سرنشینان جدید آن‌ها را می‌توان به صورت آنلاین مشاهده کرد و اطلاعات آن به زبان انگلیسی در دسترس است.

این سازمان گفت: “در بروکسل، بهار نه با ورود پرستوها، بلکه زمانی که شاهین های شاهین شروع به جوجه کشی تخم های خود در بلندترین ساختمان های شهر می کنند، اعلام می شود.”

بهار 2023 فرا رسیده است: 12 جفت شاهین شاهین (یا حتی بیشتر) در حال حاضر در سرتاسر پایتخت در حال جوجه کشی هستند.

لانه ای در پردیس ULB Solbosch شاهد بیرون آمدن پنج شاهین شاهین بود که Falcons for All با توجه به دشواری گرم نگه داشتن تعداد زیادی تخم در یک زمان، آنها را فوق العاده می داند.

این سازمان توضیح داد: «شاهین‌های نر و ماده به‌طور محتاطانه‌ای با یکدیگر عوض می‌شوند، زیرا هر کدام به نوبت تخم‌ها را گرم نگه می‌دارند».

جوجه کشی – یا جوجه کشی تخم ها – حدود 32 روز طول می کشد تا زمانی که جوجه های کوچک به رنگ سفید بی نقص ظاهر شوند. شش هفته بعد، آنها پرواز می کنند.

“در آن نقطه، شاهین‌های جوان از ارتفاع چند ده متری به فضای خالی می‌افتند تا به والدین خود در آسمان بروکسل بپیوندند. در این بین، جوجه‌های شاهین از 35 گرم به 1 کیلوگرم (حداقل در در مورد زنان).

وزن نرها کمتر و حدود 700 گرم است.

کلیسای سنت جیکوب در اوکل نیز از جوجه های جدید استقبال کرده است. سه تخم از چهار تخمی که توسط ماده جفت جدید ساکن آنجا گذاشته شده است قبلاً از تخم خارج شده اند و انتظار می رود آخرین تخم به زودی برسد.

Falcons for All گفت: «بهار امسال، ما بار دیگر به شما این فرصت را می‌دهیم که با هم – به لطف دوربین‌های HD که بسیار نزدیک به لانه‌ها قرار گرفته‌اند – جزئیات، صمیمیت و روند طبیعی فصل لانه‌سازی این پرندگان خارق‌العاده را مشاهده کنید. .

شاهین شاهین سریع ترین حیوان جهان است. این خودرو قادر به تعقیب طعمه در پرواز غواصی با سرعت تقریباً 400 کیلومتر در ساعت است که سریعتر از یک ماشین مسابقه فرمول 1 است.

و واضح است که شاهین شاهین تنها به این سرعت سرگیجه آور بسنده نمی کند: آنها مسیر پرواز خود را طوری تنظیم می کنند که با طعمه خود مطابقت داشته باشد، فقط برای گرفتن آن – در یک مانور باورنکردنی.

این سازمان همچنین توجه خود را به این واقعیت جلب کرد که شاهین های شاهین در نیمه دوم قرن بیستم در اروپا و آمریکای شمالی به دلیل مسمومیت زنجیره های غذایی توسط DDT، یک آفت کش توسعه یافته برای کشاورزی، تقریباً از بین رفتند.

در بلژیک، هیچ شاهین شاهینی بین اواخر دهه 1960 و 1996 متولد نشد.

اما Falcons for All گفت که «یک دستورالعمل اروپایی که کاملاً به حفاظت از پرندگان وحشی اختصاص داده شده است – همراه با انرژی ده‌ها، صدها، هزاران پرنده‌شناس، طبیعت‌شناس، محقق حقوقی، افسران پلیس و حافظان محیط زیست- توانست جریان را تغییر دهد و اکنون، شاهین های شاهین برگشته اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *